کد خبر: 178542
A

امام جمعه اصفهان: شرکت در انتخابات و راهپیمایی ۲۲ بهمن واجب عینی و بیعت دوباره با انقلاب است

طباطبایی نژاد، امام جمعه اصفهان: ضرورت دارد در راهپیمایی ۲۲ بهمن حاضر شویم و بعد از آن پای صندوق‌های رأی رفته و مجدداً با امام (ره) و انقلاب بیعت کنیم.

امام جمعه اصفهان: شرکت در انتخابات و راهپیمایی ۲۲ بهمن  واجب عینی و بیعت دوباره با انقلاب است

به گزارش سایت دیده بان ایران؛ آیت‌الله سیدیوسف طباطبایی‌نژاد در خطبه‌های نماز جمعه این هفته اصفهان اظهار کرد: ماه رجب با ایام الله پیروزی انقلاب اسلامی مصادف شده است و امیدواریم امسال شاهد ذلت دشمنان اسلام و انقلاب باشیم.

وی افزود: در روزهای تبلیغات انتخابات شاهد بدگویی، تهمت یا بهتان علیه برخی از کاندیداها هستیم، در حالی که در قرآن کریم بارها نسبت به پرهیز از تهمت و غیبت تاکید شده است، در روایات آمده است احمق‌ترین فرد کسی است که برای دنیای دیگران دست به گناه بزند.

امام‌جمعه اصفهان ادامه داد: ۱۹ بهمن ۵۷ نیروی هوایی جان بر کف بدون هیچ ترسی به میدان آمدند و موجب تسریع روند پیروزی انقلاب شدند، امیدواریم مردم ایران با شجاعت و ایمان قلبی مقابل دشمنان بایستند و قلب مقدس امام زمان (عج) را خشنود کنند.

وی تصریح کرد: در حال حاضر بیش از ۴ ماه است که جنگ بین مسلمانان و صهیونیست‌ها درحال وقوع است، شاهدیم که صهیونیست‌ها بیش از ۱۱ هزار نفر کودک را به شهادت رسانده است. از سویی دیگر ضرورت دارد در راهپیمایی ۲۲ بهمن حاضر شویم و بعد از آن پای صندوق‌های رأی رفته و مجدداً با امام (ره) و انقلاب بیعت کنیم.

طباطبایی‌نژاد تاکید کرد: انسان مسلمان باید حق را یاری و باطل را نهی کند، بر این اساس علما و مراجع تقلید در خصوص مشارکت در انتخابات بر این نظر هستند که انتخابات واجب عینی است، امیدواریم خداوند توفیق عنایت کند همواره در راه درست قرار بگیریم.

امام جمعه اصفهان گفت: حضرت علی (ع) می‌فرمایند تقوا یعنی انسان از هرچیزی که ممکن است او را به گناه وادار کند اجتناب کند، در ادامه حضرت علی (ع) تاکید می‌کنند که به خدا قسم کسی بخواهد تقوای نافع داشته لازم است زبان خود را حفظ کند.

وی افزود: حضرت محمد (ص) می‌فرمایند که هیچ کسی به حقیقت ایمان نمی‌رسد، مگر اینکه جلوی زبان خود را بگیرد، زبان می‌تواند انسان را به اوج عظمت یا ذلت برساند، اگر انسان زبان خود را نتواند کنترل کند، نمی‌تواند تقوا پیشه کند؛ در این راستا در قرآن کریم بارها بر اهمیت زبان تاکید شده است، همانگونه که حضرت موسی (ع) خطاب به خدا می‌فرماید که گره را از زبان من بگشای تا بتوانم مردم را هدایت کنم.

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر