کد خبر: 178601
A

آقاتهرانی: اگر جای رئیس مجلس بودم، نشستی را برای ارزیابی هیئت رئیسه و ریاستش می‌گذاشتم

آقاتهرانی خطاب به رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: بنده اگر به جای رئیس مجلس بودم اول از هر چه، همایش و نشستی را برای ارزیابی هیئت رئیسه زنده و ریاستش می‌گذاشتم تا که بتوانم کار را بهتر از تصور خویش جلو ببرم.

آقاتهرانی: اگر جای رئیس مجلس بودم، نشستی را برای ارزیابی هیئت رئیسه و ریاستش می‌گذاشتم

آقاتهرانی خطاب به رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: بنده اگر به جای رئیس مجلس بودم اول از هر چه، همایش و نشستی را برای ارزیابی هیئت رئیسه زنده و ریاستش می‌گذاشتم تا که بتوانم کار را بهتر از تصور خویش جلو ببرم.

مرتضی آقاتهرانی، رئیس شورای مرکزی حزب پایداری و نماینده تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اهمیت حضور حداکثری آحاد مردم در انتخابات و تأکید مقام معظم رهبری به این مهم، عنوان کرد: بی تردید حضور و ورود به انتخابات امری معقول، منطقی و تثبیت موقعیت نظام خواهد بود. هر قدر حضور مردمی در انتخابات بیشتر باشد، دوستان داخل و خارج را امیدوارتر خواهد کرد.

حضور میلیونی ما پای صندوق های رأی دشمن را نیز مأیوس تر خواهد کرد

وی اضافه کرد: نه تنها حضور میلیونی ما پای صندوق های رأی امیدوار کننده است بلکه دشمن را نیز مأیوس تر، شکست خورده‌تر و نا امیدتر خواهد کرد.

وی با اشاره به تدبیر رهبر معظم انقلاب اسلامی برای تحقق چهار اصل امنیت، مشارکت، سلامت و رقابت در انتخابات پایان امسال، اظهار داشت: در انتخابات هر قدر رقابت صادقانه‌تر، به دور از انحراف، بد اخلاقی و تخریب باشد افراد، اعضاء بیشتری را به جانب خود جذب خواهند کرد. اما اگر سلامت انتخابات مخدوش شود؛ امنیت، همدلی و اعتماد زیر سوال می‌رود و آثار مخرب و موج آن تا سال‌های بعد نیز باقی خواهد ماند.

رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی، عنوان کرد: بحمدلله ایستادگی مقامات مسئول در حفظ آراء مردم، جایگاه خوبی را برای انتخابات در کشور ما رقم زده است. بر خود لازم می‌بینم از زحمات همگان و در رأس آن از مقام معظم رهبری، شورای نگهبان، وزارت کشور و همه اعضاء آن که در سراسر کشور در این جهت فعال شده‌اند، تشکر کنم؛ جا دارد از صدا و سیما، که ابتکار آنها در این دوره به نمایندگان فرصت معرفی بهتر و بیشتر داده نیز تشکر و قدردانی کنم ان‌شاءالله مردم عزیز نیز این زحمات را پاس داشته و به حتم چون همیشه قدردان خواهند بود.

همه باید یک دیگر را تشویق به ورود و حضور در انتخابات کنیم

آقاتهرانی با تأکید بر اینکه همه باید یک دیگر را تشویق به ورود و حضور در انتخابات کنیم، تصریح کرد: منکر نقاط ضعف در برخی موارد نیستم، ولی مسائل و مشکلات داخلی نباید به دشمن بد علامت دهد.

وی اضافه کرد: از پیامر گرامی نقل شده که در غزوات ریش سفیدان را امر می‌کردند که موی خود را رنگ کنند که دشمن یاران ایشان را پیر و نحیف نبیند، گو این که تواضع در برابر خودی‌ها مطلوب است، اما در برابر دشمن نباید نقاط ضعف را درشت کرد یا حتی به آن دامن زد. جری کردن دشمن و باورانیدن او به کمبودها از بی‌تدبیری است. اگر همه ما به درستی درک کنیم که دشمن چگونه نقاط ضعف را با فریب، بزرگنمایی می‌کند؛ هرگز در رسانه‌های جمعی از آن همه موفقیت گذر نمی‌کنیم و به این سخنان دشمن شادکن نمی‌پردازیم.

رئیس شورای مرکزی حزب پایداری ادامه داد: معرفی خدمات بی‌دریغ و پیشرفت‌های شگرف نظام جمهوری اسلامی ایران به مردم، دستاوردهای انقلاب در طی نیم قرن، و جهاد تبلیغ راهکار دیگر افزایش مشارکت حداکثری است. به لطف الهی، ایران عزیز ابر قدرتی است که با همه دشمنی‌های داخلی و خارجی، حاکمیتی همیشه پیروز بوده و هست. امیدوارم که این نهضت الهی عاقبتش ظهور امام عصر ارواحنافداه و تمدن نوین اسلامی باشد که به دست پر توان آن ولیّ الله اعظم تحقق یابد.

تأثیرگذاری مجلس در زندگی مردم باید نشان داده شود

رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در قبال حضور پررنگ مردم نمایندگان مجلس مسئولیتشان بیشتر می‌شود، افزود: او که کاندیدای نمایندگی مجلس شورای اسلامی است قدری به مسؤلیت خویش بهتر بنگرد و بداند که فردا در محضر خداوند متعال باید پاسخ گوی اعتماد این مردم شریف باشد. خدا کند که درک مسئولیت کرده و از لحظه‌یمان به نفع مردم در ذیل این نظام اسلامی تلاش و مجاهدت کنیم. آمین!

آقاتهرانی با بیان اینکه تأثیرگذاری مجلس در زندگی مردم باید نشان داده شود، یادآور شد: اگر مردم بدانند که مجلس در زندگی این جهانی و آن جهانی آن‌ها نقش دارد، بی‌تردید در انتخابات حضوری جدی خواهند داشت.اعتماد مردم به نمایندگان و حسن رفتار آنان از هر طریقی جلب شود، حضور پای صندوق بازخورد آن اعتماد است.

وی با اشاره به اینکه سلامت انتخابات بسیار در مشارکت حداکثری مؤثر است، تأکید کرد: او که بر این باور است که رأی او به صندوق رفته و به نظر او احترام گذاشته شده، دلیلی بر تسامح و تساهل نخواهد داشت.رقابت واقعی بر مبنای گفتمانی صادقانه، صدق می‌کند. اگر مردم صدق گفتار نماینده، وعده و وعیدش را باور کنند، دلیلی بر از دست دادن این غنیمت فرصت‌ها، نخواهد بود.

مردم همیشه در عرصه‌های انقلاب حماسه آفرین بوده اند

رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مردم با حضور همیشگی در عرصه‌های انقلاب حماسه آفرین بوده اند، بیان کرد: زنده بودن انتخابات، باید از انتخابات و حضور میلیونی حیات مجدد بر خیزد. این حضور مردم است که قضاوت حیات انتخاباتی را رقم خواهد زد. به لطف الهی ملت بیدار ما بیش از ۷۵ سال مجلس داشته‌اند، گو اینکه گاه استبداد آن را توپ می بسته و در همان زمان اگر قدری به اطراف بنگریم متوجه خواهیم شد دیگر مردمان پر ادعای اروپا و آمریکا از چنین فرهیختگی بی‌بهره بودند؛ آن ها همیشه درگیر جنگ های داخلی، قتل و غارت بومیان مهمان نواز، جنگ‌های صلیبی، و جنگ های جهانی و اتمی بوده‌اند.

آقاتهرانی با اشاره به حضور جریانات مختلف سیاسی، گروه‌ها و احزاب در انتخابات مجلس، گفت: انسان عاقل همیشه اصول را پاس داشته و فروع را فدای اصول می‌کند و از حاشیه می‌پرهیزد تا که به متن بپردازد؛ اصل اسلامیت، دیانت، ملیت هرگز نباید فدای اختلاف سلائق گردد.

وی ادامه داد: این روزها که شورای نگهبان به دلائلی برخی را قبول و یا رد می کند، بیانیه بر علیه شورا و یا خدشه دار کردن این ارگان که در قانون اساسی و بیانات امامین عزیز انقلاب همیشه مورد حمایت بوده چه معنا دارد؟ بی‌شک، اگر چون دوره‌های قبل این آقایان تأیید می‌شدند، این سخنان گفته نمی شد.

وی ادامه داد: جا دارد به فهم و شعور مردم اعتنا شود که پس از ردیه شورا و نگارش سخنان ما مردم عزیز که هر دم از آن‌ها می‌گوئیم درباره ما چه قضاوتی می‌کنند. اکنون همه تشکل‌ها و احزاب با حضور و ورود به صحنه انتخابات اصل نظام را تأیید و بهترین‌ها را به مجلس خبرگان و شورای اسلامی بفرستند. بر این باورم که در آخر چنین خواهد شد.

رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی، اذعان کرد: ضعف بینش مسؤلین حزب، گروه و تشکلی ممکن است رهروان آن مرام را نسبت به اصول به تردید اندازد، ولی اولاً بزرگ‌ترها باید بدانند که رفتار و گفتار خود را به مصالح نظام گره بزنند؛ منافع شخصی خود را فدای منافع جمع کنند

رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی در پایان خاطر نشان کرد: آیا این خود درسی به من مسؤل نیست که ای عزیز، ولایتمدار، قانونمدار و مردمی باش! جا دارد قدری به گذشته انقلاب با دید عبرت بنگریم و باور کنیم که این انقلاب بی‌هویت‌ها را هرگز پذیرش نکرده و ارزش‌های خود را در پای نااهلان نریخته! پس، تلاش کنیم مسئولیت پذیر بوده و مجاهدانه انقلابی باشیم

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر