کد خبر: 178969
A

بادامچیان: حرف‌های تکراری اصلاح‌طلبان، کار تبلیغاتی بوده و با واقعیت انطباق ندارد

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی اعلام کرد که لیست شورای وحدت در تهران در حال تکمیل است.

بادامچیان: حرف‌های تکراری اصلاح‌طلبان، کار تبلیغاتی بوده و با واقعیت انطباق ندارد

به گزارش سایت دیده‌بان ایران؛ اسدالله بادامچیان، دبیرکل حزب موتلفه اسلامی، ضمن اشاره به این نکته که شورای وحدت نیروهای انقلاب اسلامی در حال بررسی و تکمیل فهرست کاندیداهای خود هستند، گفت: انتخابات هم از نظر مشارکت، هم از نظر فعال بودن فعالان سیاسی در زمینه‌های مختلف و هم از نظر شورای محترم نگهبان که صلاحیت ۱۵۰۰۰ نفر را احراز کرده است، با وضعیت خوبی پیش می‌رود.

وی در ادامه اشاره به احراز صلاحیت ۱۵۰۰۰ کاندید از سمت شورای نگهبان، بیان کرد: این میزان، تعداد قابل توجهی است و گروه‌های اصلاح‌طلب که ادعا می‌کردند که ما فردی نداریم، اگر در بین این ۱۵۰۰۰ نفر، کاندید نداشته باشند جالب است.

بادامچیان ادامه داد: پیشنهاد من به آن‌ها این است که بیایند، افرادی را که از جناحشان در انتخابات این دوره مجلس ثبت نام کرده‌اند و شورای نگهبان صلاحیتشان را احراز کرده است، اعلام کنند و در کنار آن، اسامی آن‌هایی که صلاحیتشان احراز نشده‌اند نیز بگویند، تا معلوم شود این‌ها که بیانیه می‌دهند کاندیداهای ما را رد کرده‌اند، چند نفر ثبت‌نامی داشته‌اند، صلاحیت چه تعدادی از بینشان احراز و صلاحیت چه تعدادی احراز نشده است.

نماینده ادوار دوم و هشتم مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: در نتیجه این اقدام، مشخص می‌شود حرف‌های تکراری اصلاح‌طلبان، کار تبلیغاتی بوده و با واقعیت انطباق ندارد.

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی با بیان اینکه اصولگرایان نیز در تکاپوی مشارکت در انتخابات هستند، گفت: به نظر من، در این انتخابات، آن شورای متحد جمعی میان اصولگرایان پدید نمی‌آید و برای این کار، دیر شده است.

وی ادامه داد: در حال حاضر، برای وحدت تشکیلاتی جریان‌های اصولگرا زمان کافی وجود ندارد و باید سعی شود که یک فهرست واحد، بر مبنای شاخص‌ها و انتخاب اصلحِ ارجحی که بتواند مجلس دوازدهم را مجلس تحول و تکامل کند، ایجاد کرد

بادامچیان تصریح کرد: در زمان حال، تنها می‌شود که هر کدام از مجموعه‌ها، کاندیداهای خود را بگویند و سعی شود به یک فهرست واحد برسیم.

نماینده ادوار دوم و هشتم مجلس شورای اسلامی، بیان کرد: البته، این تنها مختص به تهران است و در شهرستان‌ها، کارها تمام شده است؛ برای مثال، ما در حزب موتلفه که در خدمت دوستان، چه وحدت و چه ائتلاف استان‌ها هستیم، فهرستمان بالای ۲۵۰ نفر آماده شده است و شورای ائتلاف و وحدت در استان ها با یک دیگر هماهنگ عمل خواهند کرد و هماهنگ هستند.

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی، در توضیح وحدت در فهرست و وحدت نسبی، گفت: ما ۲ راه بیشتر نداریم؛ یکی اینکه با هدف وحدت در فهرست، بیاییم و به دنبال آن باشیم که بر مبنای شاخص‌ها، لیست ۳۰ نفره‌ای تهیه کنیم و بگوییم اصلح و ارجح کدام خواهد بود،که وقتی وارد مجلس می‌شوند تحول‌آفرین و تحول‌آور باشند؛ و یا با دنبال کردن وحدت نسبی، شرایطی را ایجاد کنیم که در آن، مثلا همه تشکل‌ها بر ۲۰ کاندید تفاهم کنند و هر کدام، ۱۰ نفر باقی مانده را خودشان معرفی کنند.

وی ادامه داد: این مساله، میدان را برای مردم باز می‌کند تا بیایند ۲۰ نفر متحد را انتخاب کرده و ۱۰ نفر را از گروه‌های مختلف برگزینند.

در پایان، بادامچیان ضمن بیان این نکته که در فهرست جریان آن‌ها، به آن صورت مرسوم، سرفهرست وجود ندارد، تصریح کرد: ما اصولا در مجموعه‌مان سرفهرست نداریم. ما همه با هم یکی هستیم و همه‌مان سرفهرستیم.

منبع:فارس

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر