کد خبر: 179876
A

ضرغامی: اجماع جهانی درباره مزیت‌های گردشگری ایران شکل گرفته

وزیر میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گفت: اجماع جهانی نسبت به مزیت‌های گردشگری و صنایع دستی ایران شکل گرفته است.

ضرغامی: اجماع جهانی درباره مزیت‌های گردشگری ایران شکل گرفته

به گزارش سایت دیده‌بان ایران؛ سید عزت‌الله ضرغامی، وزیر میراث فرهنگی، گردشگری وصنایع دستی، امروز چهارشنبه در حاشیه جلسه هیات دولت و در جمع خبرنگاران گفت: شب گذشته مراسم اختتامیه جشنواره بین‌المللی هنرهای سنتی و صنایع دستی فجر با اهدای جوایز سرو سیمین در برج میلاد به پایان رسید.

وی افزود: دولت سیزدهم این افتخار را دارد که در حوزه دیپلماسی عمومی در عرصه‌های مربوط به وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی اقدامات موثری را انجام داده است.

وزیر میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی بیان کرد: در کنار تحقق اهداف حوزه گردشگری، اجماع جهانی درباره برجستگی‌ها و مزیت‌های ایران در حوزه گردشگری و صنایع دستی ایجاد شده است.

ضرغامی خاطرنشان کرد: ۱۷ کشور در جشنواره صنایع دستی حاضر شدند، ۲۰۰ اثر برجسته صنایع دستی را ارایه کردند و هنگام اهدای جوایز هنرمندان خارجی با افتخار نسبت به اینکه از جمهوری اسلامی جایزه دریافت می‌کنند، روی سن آمدند.

وی عنوان کرد: بالاترین مقام صنایع دستی جهان سعد قدومی که در سوییس مستقر است مهمان ما بود و نسبت به توانمندی‌های جمهوری اسلامی نکات مهمی بیان کرد.

وزیر میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی ادامه داد: رییس سازمان تجارت جهانی WTO بالاترین مقام گردشگری جهان، با وجود جو سنگینی که برای حضور وی ایجاد کردند نیز در ایران حضور یافت، وی این موضوع را در جلسه با رییس‌جمهوری نیز مطرح کرد.

ضرغامی یادآور شد: با وجود این اقدامات وی در چند پست اینستاگرامی از مردم جهان دعوت کرده است که از ایران دیدن کنند.

منبع: ایرنا

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر