کد خبر: 180071
A

امام جمعه قم: انتخابات، برکات بسیاری برای مردم دارد شرکت در انتخابات عبادت اجتماعی است

علیرضا اعرافی، امام جمعه قم:د: هر کس که در انتخابات حاضر می‌شود دیگران را هم بیاورد و تشویق به حضور در انتخابات نماید و باید نگاه به انتخابات به عنوان یک عبادت اجتماعی باشد.

امام جمعه قم: انتخابات، برکات بسیاری برای مردم دارد شرکت در انتخابات عبادت اجتماعی است

به گزارش سایت دیده بان ایران؛ آیت الله علیرضا اعرافی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه قم، شرکت در انتخابات را بیعت با خدا، اسلام، رسول خدا، شهدا، ولایت و رهبری عنوان کرد و افزود: این حقیقت انتخابات است و کسانی که دل در گرو اسلام و ایران و عظمت و اقتدار ایران دارند در انتخابات مشارکت کنند.

بنابر گزارش دیده بان ایران؛ امام جمعه قم گفت: هر گروه، جریان، تشکل و طایفه باید به عنوان یک وظیفه ملی و اسلامی باید پای صندوق‌های رای حاضر شود. 

وی حضور در انتخابات را به عنوان عبادت اجتماعی عنوان کرد و افزود: هر کس که در انتخابات حاضر می‌شود دیگران را هم بیاورد و تشویق به حضور در انتخابات نماید و باید نگاه به انتخابات به عنوان یک عبادت اجتماعی باشد. 

آیت لله اعرافی خاطرنشان کرد: جهانیان به انتخابات ایران توجه می‌کنند و باید همه بهانه‌ها کنار گذاشته شود و در انتخابات تمام گرایش ها، سلایق، گروه‌ها و طرز فکر‌ها نماینده دارند و هیچ گونه عذر و بهانه‌ای برای رویگردانی از صندوق وجود ندارد. 

امام جمعه قم افزود: اگر کسی انتقادی هم دارد باید با دقت، تلاش نماید تا نامزد اصلح را انتخاب کند و در تایید صلاحیت‌ها کف صلاحیت‌ها تعیین شده و همه نامزد‌ها هم باید سعی کنند با رعایت قوانین، زمینه مشارکت بالا و انتخابات خوب را فراهم کنند.

وی انتخابات را جشن بزرگ مردم عنوان کرد و گفت: این انتخابات می‌تواند برکات بسیاری برای مردم داشته باشد و مردم هم از فرصت استفاده کنند و در این عبادت اجتماعی شرکت کنند.

سکوت و بی غیرتی حکام عرب و مجامع بین المللی عامل جنایات در غزه 

آیت الله اعرافی با اشاره به حمله رژیم صهیونیستی به نوارغزه خاطرنشان کرد: در نوار غزه شاهد یک نسل کشی بی رحمانه و مقاومت جانانه جوانان فلسطینی هستیم و مجروح شدن بیش از ۶۰ هزار نفر و شهادت ۳۰ هزار نفر و خاموشی و بی غیرتی حکام عرب و مجامع بین المللی این مصیبت و نسل کشی را ایجاد کرده است.

وی با تاکید بر اینکه جریان مقاومت مانند زنجیره‌ای در جبهه‌های مختلف در مقابل جبهه استکبار ایستادگی کرده است افزود: هیچ چیز این زنجیر و رشته مقاومت را قطع نخواهد کرد و جوانان جبهه مقاومت، نقشه‌های مستکبران را نقش بر آب می‌کنند و پرچمداران عالم اسلام و محور مقاومت، انتقام مقاومت را از ستمگران خواهند گرفت.

جشن‌های نیمه شعبان باشکوه برگزار شود 

امام جمعه قم با گرامیداشت روز نیمه شعبان و میلاد منجی عالم بشریت از تمام تلاش‌ها و اقدامات مردم و مسئولان قم برای برگزاری این جشن بزرگ قدردانی و تشکر کرد و گفت: از دیرباز جشن‌های نیمه شعبان قم برجسته بوده است و امروز هم مردم باید تلاش کنند تا این جشن باشکوه‌تر برگزار شود. 

آیت الله اعرافی با اشاره به لزوم توجه به رعایت معارف مهدوی در کنار جشن‌های نیمه شعبان گفت: در این جشن بزرگ باید هم شور باشد و هم معارف متعالی مهدویت به نسل‌های جدید منتقل شود و این ارزش‌ها به صورت جذاب و هنرمندانه به مردم و نسل جوان عرضه شود.

لزوم مطالعه و بررسی منشور روحانیت 

وی با گرامیداشت روز سوم اسفند و سالگرد صدور منشور روحانیت گفت: به همه روحانیت و مردم توصیه می‌کنم به این منشور و سایر تعالیم امام و رهبری را مدنظر و مورد توجه قرار دهند.

خطیب جمعه قم افزود: در این منشور محور‌های مهمی در رابطه با نظام، انقلاب و روحانیت بیان شده است که ضرورت وظایف روحانیت در توجه و عمل به این منشور را سنگین تر می‌کند. 

الگو‌های جدید در معماری بر اساس ارزش‌های اسلامی تولید نکرده ایم 

آیت الله اعرافی با گرامیداشت یاد و نام خواجه نصیر الدین طوسی و روز مهندس به عنوان عالِم، متکلم، ریاضی دان و فیزیک دان بزرگ ایرانی گفت: این شخصیت بزرگ در بسیاری از علوم تحول ایجاد کرد و در علوم مختلف جزء شخصیت‌های برجسته تاریخ بشر است. 

وی با بیان اینکه رشته معماری و شهرسازی تاثیرات فرهنگی در کشور دارد افزود: در چند دهه گذشته مراکز علمی و مهندسی ما الگو‌های نو در معماری و شهرسازی بر اساس ارزش‌ها اسلامی تولید نکرده اند و هنوز در شهرسازی از شهرسازی غرب الگو برداری می‌شود. 

خطیب جمعه قم تاکید کرد: معماری خط و مسیر فرهنگی می‌دهد و باید دانشگاه و حوزه تلاش کنند الگو‌های معماری و شهرسازی منطبق با ارزش‌های ایرانی و اسلامی تولید کنند.

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر