کد خبر: 181684
A

امام جمعه اردبیل: ایام بعد از انتخابات، دوره رفاقت است

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل گفت: بعد از انتخابات و رقابت، ایام رفاقت است و کینه‌ها و کدورت‌ها باید کنار گذاشته شود و از این به بعد هرکس در میان ملت ما تقابل و تدابر درست کند و جامعه را پاره پاره کند، مسیر فرعون را می‌رود.

امام جمعه اردبیل: ایام بعد از انتخابات، دوره رفاقت است

به گزارش سایت دیده‌بان ایران؛ آیت الله سید حسن عاملی در خطبه‌های نماز جمعه اردبیل گفت: همه به خصوص سیاسیون توجه کنند که بعد از انتخابات ایام، ایام رفاقت است نه رقابت و تمام کینه‌ها و کدورت‌ها باید کنار گذاشته شود و اگر کسی گلایه‌ای دارد با خدای خود در میان نهد و به رفتار اجتماعی منتقل نکند.

وی تصریح کرد: ما یک خانواده را تشکیل می‌دهیم و درون این خانواده نباید مرزهای متعارض درست شود.

عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به فرمایشات اخیر امام خامنه ای خطاب به منتخبین جدید ملت در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: مقام معظم رهبری این هفته سفارشات بسیار نفیس به نمایندگان جدید مجلس شورای اسلامی داشتند و بنده نیز از سر خیرخواهی چند توصیه به نمایندگان جدید دارم.

وی ادامه داد: وقتی وارد مجلس شدید حتما و حتما زندگی یک ماه اول خودتان را با حقوق ۱۲ میلیون تنظیم کنید اصلا چیزی به آن اضافه نکنید تا با تمام وجود درک کنید که اقشاری که با این حقوق و بلکه پایین‌تر از آن زندگی می‌کنند، چه فشار، چه شکستگی و چه شرمندگی دارند.

آیت‌الله عاملی تصریح کرد: نماینده‌ای که از درد موکل خود خبر ندارد، وکیل مردم نیست و هیچ گاه به نفع مردم تصمیم نخواهد گرفت و قطعاً نمایندگی برای او وبال خواهد شد.

امام جمعه اردبیل گفت: دومین سفارش من، هشدار درباره سهم خواه‌هاست، عده‌ای با نیت سهم به ستاد شما آمده و برای شما کار کرده‌اند شما مدیون آنها هستید آن‌ها اگر به سهم خود نرسند نه تنها حرمت شما بلکه حرمت نظام و حرمت خون شهدا را هم نگه نخواهند داشت و شما را به جهنم نمی‌برد مگر همین سهم خواه‌ها!

نماینده ولی فقیه در استان اردبیل ادامه داد: بعضی از این‌ها با صراحت به شما خواهند گفت من با این حقوق نمی‌توانم زندگی کنم من باید مدیر شوم و در حال مدیریت بازنشسته شوم! مواظب باشید نمایندگی شما مذبح و مسلخ شایسته سالاری نگردد.

آیت‌الله عاملی خطاب به منتخبان مجلس دوازدهم افزود: مواظب اطرافیان، فامیل، اقربا و دوستان خود باشید این‌ها گاهی دنبال سهم ویژه هستند این را به عربی تطاول می‌گویند و ریشه این تطاول را باید قطع کنید و گاهی اطرافیان نماینده را سوار کول خود می کنند او می گوید مرا کجا می برید؟ می‌گویند تو کاری نداشته باش! در نتیجه او را راست می‌برند جهنم!

وی در ادامه اظهار کرد: در عزل و نصب‌ها اصلا دخالت نکنید و الا ما با تمام توان در برابر شما خواهیم ایستاد، مدیریت صحیح منابع انسانی شرط اول توسعه است و زیربنای توسعه را خراب نکنید.

آیت‌الله عاملی گفت: مبادا مبادا برای افراد خاص استخدام درست کنید این یعنی آتش زدن به باور مردم و آخرین توصیه اینکه به کار اصلی خود مشغول شوید، یعنی تصویب قانون و نظارت بر حسن اجرای قانون.

امام جمعه اردبیل ادامه داد: طفیلی قرار دادن وظیفه اصلی در نمایندگی مجلس و ورود به اجراء یا تمرکز روی اموری که هدف از آن جز استماله قلوب برای رای آینده نیست، ضربه خطیر به نقش اصلی مجلس است.

وی اظهار کرد: گاهی نمایندگان دولت را ملزم می‌کنند که مبلغی در اختیار آن‌ها قرار دهد تا تحت نظر آن‌ها و با اشراف آنها برای رفع نواقص حوزه نمایندگی آنها صرف شود و این دقیقاً ورود به حوزه قوه مجریه و برخلاف قانون و حتی خلاف قانون اساسی و به هم زدن عدالت در رقابت برای نمایندگی است.

وی در بخش دیگر خطبه‌ها ضمن تجلیل و قدردانی از حضور مردم در پای صندوق های رای خاطر نشان کرد: به ساحت حضرت حق سر شکر فرو می‌آوریم که ملت عزیز ما با وجود مشکلات اقتصادی که گاهی طاقت فرساست، در انتخابات شرکت و دشمن را مایوس کردند.

عضو مجلس خبرگان رهبری ادامه داد: از اهالی استان از ۲ جهت تشکر می‌کنم؛ اول به خاطر حضور بسیار تحسین برانگیز پای صندوق‌های رای و تشکر از اینکه به این بنده بی‌مقدار برای چندمین بار اعتماد کردند و با هزاران تضرع از خداوند می‌خواهم ما را در ادای حق تفویض این مسئولیت موفق نماید.

وی تاکید کرد: ملت ما حجت را بر مسئولین تمام کرد و حالا توپ در زمین دولت است و از دولت محترم مصرانه می‌خواهم در کنار تلاش دراز مدت برای مهار موتور محرکه‌های تورم، به صورت اورژانسی تدبیری عاجل و جدی برای کنترل قیمت کالاهای اساسی و سبد غذایی مردم مخصوصاً در آستانه ماه رمضان و عید نوروز داشته باشد.

امام جمعه اردبیل با بیان اینکه یکی از آثار نامبارک انتخابات این است که انسان‌ها در حد وسیع مبتلی به غیبت، تهمت و بهتان می‌شوند اظهار کرد: انسان ها در موسم انتخابات گاهی از روی عادت، گاهی از روی جهالت و گاهی از روی عمد، مجلس قضاوت در حق افراد در اکثر محافل برگزار می کنند و یک عده حسنات خود را از دست می‌دهند و یک عده شبه عصمت پیدا می‌کنند.

عاملی افزود: همچنان که از حدیث  ذهب باغتیابک للناس (روز قیامت عده ای به خداوند عرض می کنند در نامه عمل ما از حسنات بزرگ ما خبری نیست خداوند در جواب آن‌ها جمله فوق را می گوید یعنی چون غیبت کردی حسنات تو را به نامه عمل شخص مغتاب انتقال دادیم) معلوم است و یک عده هم به طور حتمی جهنمی می شوند و در هر انتخابات جا به جایی عظیم حسنات صورت می‌گیرد و به همین جهت شایسته است بعد از انتخابات ،مجالس توبه و استغفار برگزار شود.

وی ادامه داد: خیلی‌ها بدخرجی و عمق فاجعه را نمی‌فهمند اما به زودی در برزخ خواهند فهمید که به چه معامله‌ خسارت بار دست زده و پشت سر دیگران حرف زده اند.

امام جمعه اردبیل گفت: چند روز دیگر می خواهیم وارد ماه مبارک رمضان بشویم بعد از آن همه خرابی اعمال و هتاکی در برابر اراده خداوندی با چه رویی کنار سفره خاص خدا حاضر خواهیم شد .

خطیب جمعه اردبیل اضافه کرد: آیا روزی به تمدنی خواهیم رسید که هر کاندیدایی خودش یا اطرافیانش برنامه‌ها و سوابق خود را معرفی کنند و با دیگران کاری نداشته باشند؟ آیا روزی خواهد آمد که آبروی افراد را بالاتر از حرمت کعبه بدانیم؟ آیا روزی خواهد رسید که بدانیم تمام اعمال ما، گفتار ما، تهمت‌های ما و بهتان‌های ما روزی دوباره به طرف ما خواهد آمد؟

وی اضافه کرد: آیا روزی خواهد آمد که خارج از کاندیداها اهل انتقام وارد معرکه نشوند و پول در انتخابات ها نقش ایفا نکند ؟

رییس شورای فرهنگ عمومی استان اردبیل گفت: از خانواده‌های عزیز می‌خواهیم فرزندان خود را با اعتقادات دینی تربیت کنند و این توفیق برای شما یک امتداد بسیار فاخر و شایسته درست می‌کند.

آیت الله عاملی با بیان اینکه غالب خیرین ما از سر اعتقادات دینی شاهکارهای بزرگ امدادی انجام می‌دهند، اظهار کرد: از بدو تاسیس ستاد دیه در استان اردبیل تاکنون هفت هزار نفر محکوم مالی با مبلغ یک هزار میلیارد تومان آزاد شده‌اند و امسال ۳۲۳ نفر با مبلغ ۴۹۹ میلیارد تومان آزاد شده اند.

وی گفت: استان ما با اینکه ثروتمند نیست و تولید ثروت در آن از سطح میانگین پایین‌تر است اما به شدت عاطفی است و این به برکت ریشه های اعتقادی و محبت اهل بیت مخصوصاً حضرت سید الشهدا(ع) و علمدار کربلا حضرت قمر بنی هاشم (ع) است.

منبع: ایرنا

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر