کد خبر: 182076
A

سخنگوی وزارت خارجه: ایران برای بازگشت همه طرف‌ها به برجام آماده است

سخنگوی وزارت خارجه گفت: نشست‌ها و رایزنی‌هایی بین آقای باقری و مورا به منظور بررسی و تبادل نظر در خصوص موضوعات دوجانبه و مدنظر ایران و اروپا و همچنین منطقه‌ای همواره در دستورکار بوده و دیدار اخیر در ادامه نشست‌های قبلی بوده است.

سخنگوی وزارت خارجه: ایران برای بازگشت همه طرف‌ها به برجام آماده است

به گزارش سایت دیده‌بان ایران؛ ناصر کنعانی، سخنگوی وزارت امور خارجه در ابتدای نشست مطبوعاتی خود تصریح کرد: فرارسیدن ماه مبارک رمضان نقطه عطفی در حمایت بیشتر از مردم فلسطین خواهد بود.

سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در پاسخ به سوالی در مورد ادعا‌های نماینده آمریکا در آژانس بین‌المللی انرژی اتمی علیه ایران تصریح کرد: ایران در چارچوب تفاهمات حاصله و مدالیته مربوطه در حال همکاری با آژانس بین‌المللی انرژی اتمی است و در این خصوص به منظور رفع برخی از ابهامات در حال همکاری با آژانس است و اظهارات بی‌اساس و غیر‌فنی تاثیری بر تصمیم و اراده ایران در این ارتباط ندارد.

کنعانی تاکید کرد: آمریکا به عنوان ناقض برجام و بسیاری از مقررات حقوق بین‌الملل دارای صلاحیت و شایستگی برای اظهار نظر در خصوص فعالیت‌های صلح‌آمیز هسته‌ای ایران نیست.

سخنگوی وزارت خارجه در ادامه گفت: نشست‌ها و رایزنی‌هایی بین آقای باقری و مورا به منظور بررسی و تبادل نظر در خصوص موضوعات دوجانبه و مدنظر ایران و اروپا و همچنین منطقه‌ای همواره در دستورکار بوده و دیدار اخیر در ادامه نشست‌های قبلی بوده است. طیف گسترده‌ای در این دیدار به بحث گذاشته شد.

او تاکید کرد: به دلیل نقش اروپا به عنوان هماهنگ‌کننده کمیسیون مشترک برجام، یکی از موضوعات تبادل نظر پیرامون مذاکرات رفع تحریم‌ها بود. ایشان همچنین نشستی با نماینده اروپا در آسیا داشتند. آخرین وضعیت‌ها در خصوص جنگ علیه غزه تبادل نظر شد.

کنعانی گفت: ما به عنوان ایران در بحث مذاکرات رفع تحریم‌ها پایبند به میز مذاکره هستیم و معتقدیم می‌توان در صورت اراده طرف مقابل مذاکرات انجام‌شده را جمع‌بندی کرد تا همه طرف‌ها به تعهدات خود در چارچوب برجام بازگردند.

منبع: ایسنا

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر