کد خبر: 183421
A

معاون سیاسی امنیتی استانداری کرمانشاه: رقص های کردی مختلط زن و مرد پروژه ضدامنیتی است

معاون سیاسی و امنیتی استانداری کرمانشاه: عده ای از گروه های وابسته و خارج نشین که همواره به دنبال تشدید شکاف و اختلاف بین مردم، اقوام و مذاهب مختلف کشور و استان کرمانشاه با سوءاستفاده از مناسبت های ملی و تخطئه رویدادهای مهم دینی و ترویج اباحه گری هستند، اخیرا به دنبال ایجاد انحراف سیاسی در برنامه های شادی و نوروزی مردم استان برآمده و با تشویق به برگزاری مراسم رقص مختلط، تلاش دارند که رویکرد سیاسی و امنیتی خود را در قالب چنین برنامه هایی دنبال کنند.

معاون سیاسی امنیتی استانداری کرمانشاه: رقص های کردی مختلط زن و مرد پروژه ضدامنیتی است

به گزارش سایت دیده بان ایران؛ معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری کرمانشاه در خصوص برپایی چند تجمع غیرقانونی در نقاط مختلف استان در نوروز توضیح داد و گفت: یکی از برنامه های اولویت‌دار مجموعه مدیریتی استان ایجاد فضای شادی و نشاط برای مردم است، البته هرگونه تجمع بزرگ و جشن عمومی نیازمند کسب مجوزهای قانونی لازم است تا با حمایت قانون، در فضایی امن و آرام اجرا شود.

 علی شعبانی افزود: استان کرمانشاه با بیش از چهار هزار و ۲۰۰ اثر تاریخی که بیش از دو هزار و ۲۰۰ مورد آن به ثبت ملی رسیده و وجود میراث جهانی، صدها اثر طبیعی و بکر، صنایع دستی، رسم و فرهنگ بومی و رنگارنگ، عرصه کم نظیری برای تفریح و گشت گذار مسافران و خود مردم استان است تا در فصل زیبای بهار از این مواهب دیدنی بهره مند شوند.

وی اظهار کرد: مردم شریف استان حق دارند که به سهولت برای تفریح در هریک از این اماکن گردشگری و طبیعت استان برنامه ریزی کنند و تمام دستگاه های اجرایی و مسؤل هم موظف به تسهیل زمینه گشت و گذار و شادی هم استانی‌ها و گردشگران نوروزی شده اند و برنامه ریزی ها و تدارک این موضوع از سال گذشته آغاز شده است.

شعبانی در عین حال تاکید کرد که با توجه به ضرورت تامین امنیت و آرامش شهروندان و مسافران و حفظ نظم و سلامت در برگزاری مراسم های عمومی، لازم است که تمام تجمعات بزرگ و جشن ها، با کسب مجوزهای قانونی لازم برگزار گردد تا شادی و نشاط عمومی با سوءاستفاده برخی افراد و گروه های فرصت طلب دچار خدشه نشود.

بنابر گزارش دیده بان ایران؛ به نقل از روابط عمومی استانداری، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری کرمانشاه در ادامه با اشاره به برپایی چند تجمع عمومی در برخی نقاط استان به اسم جشن نوروز گفت: عده ای از گروه های وابسته و خارج نشین که همواره به دنبال تشدید شکاف و اختلاف بین مردم، اقوام و مذاهب مختلف کشور و استان کرمانشاه با سوءاستفاده از مناسبت های ملی و تخطئه رویدادهای مهم دینی و ترویج اباحه گری هستند، اخیرا به دنبال ایجاد انحراف سیاسی در برنامه های شادی و نوروزی مردم استان برآمده و با تشویق به برگزاری مراسم رقص مختلط، تلاش دارند که رویکرد سیاسی و امنیتی خود را در قالب چنین برنامه هایی دنبال کنند.

شعبانی گفت: در همین راستا همزمان با سایر استان های غربی، در چند نقطه استان کرمانشاه عده ای با تشویق محافل و گروهک های فرصت طلب خارجی، اقدام به برپایی تجمعات عمومی کرده و شهروندان شریف را دعوت به حضور در این برنامه ها کرده اند، در حالیکه قریب به اتفاق شرکت کنندگان از غیرقانونی بودن این جشن ها و اهداف پشت پرده آن بی اطلاع بوده اند.

وی اظهار کرد: در این مراسم ها تعدادی از وابستگان فکری گروهک ها هم با نمایش پرچم و نماد تجزیه طلبانه آنها تلاش کردند که با کمک تبلیغات رسانه های ضدایرانی و غربی، یک برداشت سیاسی و امنیتی برای مخاطبان ایجاد کنند.

شعبانی گفت: افراد و جریان‌های فکری و تشکیلاتی پشت این تجمعات که عمدتا سابقه انواع اقدام ضدایرانی و ضدمردمی از جمله دست داشتن در ترور، تخریب، حمله و جاسوسی علیه مردم ایران را در کارنامه دارند، می دانند که مردم بصیر و شریف استان کرمانشاه آنان را کاملا شناخته و حاضر به همراهی با آنها نخواهند بود، به همین دلیل این بار با عنوان متفاوتی به دنبال اهداف خلاف عفت عمومی، سیاسی و در مرحله بعد پروژه های ضدامنیتی افتاده اند.

معاون سیاسی امنیتی استانداری کرمانشاه افزود: به همین دلیل برخورد با مجریان و مبلغان این اقدام غیرقانونی در حال انجام است و دستگاه های انتظامی و امنیتی و اجرایی استان که مسؤل حفظ امنیت و آرامش جامعه هستند، اجرای وظایف خود را از همان ابتدای کار آغاز کرده اند.

وی با تاکید بر اینکه اعتقادات دینی و اخلاقی مردم متدین استان و امنیت آنها از خطوط قرمز مجموعه مدیریتی است، گفت: اجازه سوءاستفاده بیگانگان از ظرفیت های ملی و مذهبی مردم را نخواهیم داد.

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر