کد خبر: 171819
A

آیفون «تمام صفحه» با دوربین سلفی زیر نمایشگر احتمالاً در سال ۲۰۲۷ عرضه می‌شود

تأمین‌کنندگان کره‌ای اپل توسعه فناوری دوربین زیر نمایشگر گوشی‌های هوشمند (UDC) را آغاز کرده‌اند تا در آینده شاهد اولین آیفون «تمام صفحه» جهان باشیم. احتمال داده می‌شود که این فناوری به آیفون 19 پرو راه پیدا کند.

آیفون «تمام صفحه» با دوربین سلفی زیر نمایشگر احتمالاً در سال ۲۰۲۷ عرضه می‌شود

به گزارش سایت دیده بان ایران؛ تأمین‌کنندگان کره‌ای اپل توسعه فناوری دوربین زیر نمایشگر گوشی‌های هوشمند (UDC) را آغاز کرده‌اند تا در آینده شاهد اولین آیفون «تمام صفحه» جهان باشیم. احتمال داده می‌شود که این فناوری به آیفون 19 پرو راه پیدا کند.

براساس گزارش نشریه کره‌ای The Elec، شرکت LG Innotek که در زمینه تولید قطعات اصلی موبایل فعالیت دارد، توسعه اولیه UDC خود را آغاز کرده است که در زیر نمایشگر قرار می‌گیرد و با وجود آن دیگر شاهد دوربین سلفی در روزنه مخصوص بالای نمایشگر نخواهیم بود.

البته UDC با ماژول دوربین سلفی معمولی تفاوت‌هایی دارد، زیرا نور کمتری را به سنسور تصویر می‌رساند. به همین دلیل، در این فناوری نور پیش از اینکه به لنز دوربین برسد از نمایشگر عبور می‌کند و این امر منجر به کاهش کیفیت و روشنایی تصاویر خواهد شد.

 

ال‌جی برای برطرف‌کردن این مشکل، در حال توسعه‌ یک سیستم لنز چندگانه «قوس‌دار» است که باعث کاهش انحرافات نور می‌شود و در اطراف ماژول سنسور باعث افزایش شدت نور می‌شود تا کیفیت تصویر به‌طور کلی بهبود پیدا کند. ال‌جی اینوتک از دسامبر سال گذشته پتنت‌هایی را برای این فناوری منتشر کرده و اکنون توسعه آن را آغاز کرده است و انتظار می‌رود در آینده پتنت‌های بیشتری برای آن ثبت شود.

براساس این گزاش، ال جی دیسپلی که زیرمجموعه گروه ال‌جی اینوتک محسوب می‌شود نیز توسعه UDC را آغاز کرده است. ال‌جی دیسپلی قصد دارد تا ضریب عبور نور فناوری UDC خود را تا سال 2023 به 20 درصد و سپس تا سال 2024 به 40 درصد برساند تا استاندارد موردانتظار اپل را برآورده کند. همچنین ظاهراً اپل تاکنون یک نمونه UDC هم از فروشنده‌ای ناشناسی دریافت کرده، اما عملکرد آن رضایت‌بخش نبوده است.

پیش از آن‌که اپل در گوشی‌های آیفون از دوربین زیر نمایشگر استفاده کند، انتظار می‌رود که در آیفون 17 پرو و 18 پرو شاهد فناوری Face ID زیر پنل نمایش باشیم. اما در ادامه در مدل‌های آیفون 19 پرو سال 2027 از فناوری دوربین زیر نمایشگر استفاده خواهد شد.

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر