کد خبر: 173207
A

یکی از مشخصات جالب آیفون ۱۶ لو رفت

وب‌سایت مک رومرز گزارش جدیدی منتشر کرده و گفته است که اپل قصد دارد سال ۲۰۲۴ آیفون ۱۶ پرو و آیفون ۱۶ پرو مکس را به دوربین تله‌فوتو چهارمنشوری مجهز کند.

یکی از مشخصات جالب آیفون ۱۶ لو رفت

به گزارش سایت دیده بان ایران؛ وب‌سایت مک رومرز گزارش جدیدی منتشر کرده و گفته است که اپل قصد دارد سال ۲۰۲۴ آیفون ۱۶ پرو و آیفون ۱۶ پرو مکس را به دوربین تله‌فوتو چهارمنشوری مجهز کند.

آیفون ۱۵ پرو مکس دارای دوربین تله‌فوتو پریسکوپی است. ساختار شیشه‌ای در آن از طراحی چهارمنشوری استفاده می‌کند و به طور مکرر نور را منعکس می‌کند تا امکان زوم اپتیکال ۵ برابری فراهم شود.

امسال، آیفون ۱۵ پرو بدون دوربین تله‌فوتو جدید عرضه شد که احتمالا به دلیل فضای محدود داخل دستگاه است. اجزای لازم برای دوربین تله‌فوتو چهارمنشوری فضای بسیار بیشتری نسبت به دوربین تله‌فوتو موجود در آیفون ۱۵ پرو اشغال می‌کنند و در نتیجه در دستگاه‌های ۶٫۱ اینچی جای نمی‌گیرند.

اپل با آیفون ۱۶ پرو قصد دارد ابعاد گوشی آیفون را افزایش دهد و احتمالا نمایشگرهای آیفون ۱۶ پرو و آیفون ۱۶ پرو مکس به ترتیب ۶٫۳ و ۶٫۹ اینچ خواهند بود. افزایش اندازه‌ی دستگاه، فضای کافی برای استفاده از دوربین تله‌فوتو چهارمنشوری را فراهم می‌کند.

مستندات مربوط به طراحی ماژول دوربین آیفون ۱۶ پرو نشان می‌دهد که این ماژول شباهت زیادی به ماژول مورد استفاده در آیفون ۱۵ پرو مکس دارد که نشان می‌دهد احتمالا آیفون ۱۶ پرو از ویژگی‌های دوربین آیفون ۱۵ پرو مکس بهره‌مند خواهد شد.

باید در نظر داشت که اطلاعات فاش شده مربوط به نسخه‌های پیش از تولید هستند و ممکن است نمونه‌های نهایی متفاوت باشند. آیفون ۱۶ پرو هنوز ماه‌ها تا رونمایی فاصله دارد و احتمال هرگونه تغییری وجود خواهد داشت. فعلا جزئیاتی درباره‌ی قیمت گوشی آیفون در نسل جدید نمی‌دانیم.

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر