کد خبر: 176685
A

تاریخ عرضه خودروی اپل لو رفت!

بلومبرگ می‌گوید اپل با ایجاد تغییراتی در پروژه خودروی خود، قصد دارد این محصول را در سال 2028 روانه بازار کند.

تاریخ عرضه خودروی اپل لو رفت!

به گزارش سایت دیده بان ایران ؛کار روی پروژه تایتان که نام پروژه خودروی برقی اپل یا Apple Car است، ظاهراً از سال 2015 آغاز شده. اما بلومبرگ می‌گوید این پروژه هنوز آماده عرضه نیست و با اعمال تغییراتی در برنامه‌های اپل، در سال 2028 آماده ورود به بازار خواهد شد.

نشریه بلومبرگ در گزارش جدیدی می‌گوید اپل عرضه اولین خودروی برقی خود را برای سال 2028 برنامه‌ریزی کرده است. این محصول ظاهراً دارای قابلیت‌های محدودی در زمینه رانندگی خودکار خواهد بود که این خودرو را در سطح دیگر خودروهای بازار ازجمله تسلا قرار خواهد داد.

کاهش انتظارات از سطح رانندگی خودکار خودروی اپل

در خودروی اپل همانند خودروهای کنونی تسلا، راننده همچنان باید به جاده توجه داشته باشد و در صورت نیاز کنترل اتومبیل را در دست بگیرد. این یعنی محصول کوپرتینویی‌ها رانندگی خودکار سطح +2 خواهد داشت، در حالی که در ابتدا قرار بود رانندگی خودکار سطح 4 داشته باشد و در واقع بدون فرمان عرضه شود.

بااین‌حال، این احتمال مطرح شده است که اپل در طول زمان اتومبیل خود را با به‌روزرسانی‌های نرم‌افزاری ارتقا دهد.

بلومبرگ می‌گوید هیئت مدیره اپل در سال گذشته میلادی به تیم کوک، مدیرعامل این شرکت، فشار آورد تا برنامه عرضه پروژه تایتان را مشخص کند یا به‌طور کلی این پروژه را کنار بگذارد. این گزارش مدعی است که تاکنون از این پروژه هیچ نمونه اولیه مناسبی خارج نشده است.

حالا با توجه به این که اپل رؤیاپردازی‌های غیرواقعی خود را کنار گذاشته است و یک سیستم رانندگی خودکار معقولانه‌تر را دنبال می‌کند، می‌توانیم انتظار داشته باشیم که کار توسعه این خودرو سریع‌تر پیش برود.

البته بلومبرگ مدعی است که برخی از کارمندان اپل از این تصمیم ناراضی هستند و می‌گویند این محصول صرفاً اتومبیلی است که تولید خواهد شد تا نشان دهد که اپل هم خودرو ساخته است. از آن‌جایی که هنوز بیش از 4 سال تا زمان عرضه این محصول باقی مانده است، باید ببینیم گزارش‌های بعدی درباره این خودروی مورد انتظار چه خواهند گفت.

منبع : دیجیاتو

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر