کد خبر: 171969
A

پیشکسوت پرسپولیس:‌ وقتش برسد گل‌محمدی را هم مثل پروین عوض می‌کنند

امیرحسین اصلانیان پیشکسوت باشگاه پرسپولیس گفت: مطمئن باشید اگر زمانش فرا برسد تغییر در کادر فنی پرسپولیس انجام می‌شود همانطور که پیش از این بزرگی مثل علی پروین کنار گذاشته شد.

پیشکسوت پرسپولیس:‌ وقتش برسد گل‌محمدی را هم مثل پروین عوض می‌کنند

به گزارش سایت دیده بان ایران؛ امیرحسین اصلانیان پیشکسوت باشگاه پرسپولیس گفت: مطمئن باشید اگر زمانش فرا برسد تغییر در کادر فنی پرسپولیس انجام می‌شود همانطور که پیش از این بزرگی مثل علی پروین کنار گذاشته شد.

پرسپولیس امروز در دیداری حساس به مصاف هوادار می‌رود و این در حالی است که از نظر روحی روانی شرایط این تیم خوب نیست. 

به هر حال ۶ بازی است که پرسپولیس برنده نشده و به نظر من در بازی امروز نیاز به تغییرات تاکتیکی دارد تا بتواند با یک برد دوباره به روزهای خوب برگردد. پرسپولیسی‌ها باید بدانند که لیگ قهرمانان آسیا دیگر تمام شده و آنها باید تمرکز خود را روی لیگ برتر و جام حذفی بگذارند. به نظر من حرف‌های یحیی گل‌محمدی در نشست خبری دیروز منطقی بود و اگر قرار است هر کسی به پرسپولیس بیاید بگوید تا او تیم را تحویل دهد. یحیی دیروز در کنفرانس هم همین را گفت اما واقعاً الان وقت این صحبت‌ها نیست چرا که پرسپولیس در شرایط سختی قرار دارد و باید به این تیم آرامش داد. بعد از این بازی مهم یک بازی مهم با استقلال داریم که آن هم بسیار مهم و حساس است.

پرسپولیس شش بازی است که برنده نشده و مشکلات زیادی دارد اما به نظر شما مشکل پرسپولیس چیست؟

طبیعی است که اگر نیمکت پرسپولیس با سپاهان را مقایسه کنید همه چیز را متوجه می‌شوید. مدیران سپاهان سقف بودجه را دور زدند و هزینه‌های زیادی کردند اما فقط چهار امتیاز از این تیم کسر شد و به نظر من بهتر است که مدیران پرسپولیس هم همین کار را بکنند و بازیکنان گران‌قیمت جذب کنند در ادامه بازی‌ها دچار مشکل نشوند. متأسفانه در همه این سال‌ها به جز لوکادیا سایر مهاجمانی که به پرسپولیس آمده‌اند اصلاً خوب نبودند. از سامبو جوچی گرفته تا بودینیر، نبیل باهویی، پریرا و ... همگی بازیکنان بی‌کیفیتی بودند که به پرسپولیس آمدند و به نظرم کادر فنی پرسپولیس باید برای جذب مهاجم خارجی دقت خیلی زیادی کنند. 

با همه این مسائل هواداران پرسپولیس از عدم صعود این تیم به مرحله بعدی لیگ قهرمانان آسیا ناراحت و حتی عصبانی هستند. 

باید منطقی صحبت کرد. اگر پرسپولیس به مرحله بعد آسیا می‌رفت آیا توان رقابت با غول‌های آسیایی را داشت؟ شما ببینید که هر چهار تیم عربستانی راهی مرحله بعد شدند چون آنها زیرساخت‌های خوبی دارند. متأسفانه ما نه زیرساخت داریم و نه در زمینه سخت‌افزاری و نرم‌افزاری حرفی برای گفتن داریم. مطمئن باشید که اگر پرسپولیس از این مرحله هم بالا می‌رفت در مرحله بعد کار بسیار سختی داشت.

شما درباره همه چیز صحبت کردید به جز سرمربی تیم؛ به نظر شما نقش یحیی گل‌محمدی در ناکامی‌های اخیر پرسپولیس چه بوده اس

یحیی گل‌محمدی همین اخیراً سه جام برای پرسپولیس آورده و باید این را مدنظر داشت. یک جمله معروف وجود دارد که می‌گوید؛ «از برنده سؤال نمی‌پرسند اما بازنده باید جواب بدهد». باید قرارداد یحیی گل‌محمدی را تمدید می‌کردند چون همین تمدید نکردن باعث شده ذهنیت او به هم بریزد چرا که هر مربی دوست دارد تکلیف و آینده‌اش را بداند. از طرف دیگر برای گل‌محمدی جانشینی وجود ندارد اما اگر برای او بازیکن بگیرند قادر خواهد بود با رقبا، رقابت کند. 

 استدلال شما عجیب است!‌ می‌گویید چون گل‌محمدی سه جام آورده باید با او تمدید شود اما دو فصل قبل پرسپولیس هیچ جامی با گل‌محمدی کسب نکرد و با این استدلال باید او را از پرسپولیس کنار می‌گذاشتند!

منظور من این نبود. به هر حال وقتی یک مربی قهرمان می‌شود قراردادش تمدید خواهد شد و اگر قراردادش تمدید نشود یعنی اینکه قصد تغییرات دارند.

 شما در حالی حرف از خرید بازیکن می‌زنید که بهترین‌های ایران در حال حاضر در پرسپولیس حضور دارند. شما باز هم دست گل‌محمدی را خالی می‌بینید؟

ما در لیگ چیزی تولید نکردیم که بخواهم آنها را جذب کنیم. اگر قرار است بازیکن خارجی به تیم بیاید و از بیت‌المال دلار بگیرد پس باید بازیکنی باشد که اصطلاحاً‌ کار را دربیاورد نه اینکه بازیکن باشد که بخواهد سربار باشد. نبیل باهویی یک هندوانه دربسته بود و حالا که بازی کرده همه با کیفیت پایین او آشنا شدند و نشان داده که بازیکن توانمندی نیست. همین دفاع پرسپولیس را در بازی با الدحیل دیدید که چقدر مشکل داشت. حفره‌ای بین دو مدافع اصلاً پوشش داده نشد و هر دو گلی که خوردیم از این ناحیه بود. این مشکلات باید برطرف شود چرا که مشکلات فنی وجود دارد. 

شما معتقدید که یحیی گل‌محمدی جایگزینی در پرسپولیس ندارد. این حرف شما به معنی زیر سؤال بردن توانایی پیشکسوتان پرسپولیس نیست؟ یا اینکه هیچ مربی خارجی در دنیا پیدا نمی‌شود که روی نیمکت سرخ‌پوشان بنشیند؟

الان اسم مربی خارجی که می‌آید فقط نام برانکو شنیده می‌شود اما نظر من این است که با مربی که سه جام گرفته باید تمدید شود.

 باز به خانه اول برگشتیم! اگر این استدلال درست باشد پس دو فصل پیش که گل‌محمدی با پرسپولیس جامی نگرفت باید برکنار می‌شد؟

وضعیت الان اینطور شده که اگر پرسپولیس نتیجه نگیرد یا مدیریت در تیم تغییر ایجاد می‌کند یا اینکه خود کادر فنی جدا می‌شد. الان وقت این تغییرات نیست چرا که هنوز امتیازات تا پایان لیگ باقی مانده و فرصتی نیست که بگوییم یحیی برود یا نه. اگر قرار است در  تیم تغییراتی شود یا مربی خارجی بیاید نیاز به دلار داریم که رضا درویش بارها اعلام کرده پولی در باشگاه وجود ندارد.

در این بین چه نقشی برای حواشی یحیی گل‌محمدی در پرسپولیس قائل هستید؟ قهر کردن‌های او، استعفا دادن‌ها، مصاحبه علیه مسئولان باشگاه، اختلاف با همه مدیرعاملانی که با آنها کار کرده و ...

مدیریت تیم‌های بزرگ پرسپولیس و استقلال به گونه‌ای است که این توانایی را دارند که اگر یک مربی را نخواهند کنارش بگذارند. مربیان بزرگی در پرسپولیس مثل علی پروین و ... در این تیم حضور داشتند که توسط مدیران وقت، کنار گذاشته شدند و مطمئن باشید که اگر وقتش برسد تعارف ندارند و در پرسپولیس تغییرات انجام می‌دهند. با این همه به نظر من جذب چند بازیکن می‌تواند  وضعیت پرسپولیس را بهتر کند.

شانس چه تیم هایی را برای قهرمانی در لیگ برتر بیشتر می‌دانید؟ 

رقابت واقعاً سخت است اما به نظر من بازی‌های روبه‌رو با تیم‌های مدعی تعیین کننده قهرمان لیگ خواهند بود. به نظر من تیم‌هایی مثل سپاهان و تراکتور به دلیل هزینه‌هایی زیادی که انجام دادند شانس موفقیت بیشتری دارند و فکر می‌کنم که در نهایت سپاهان باشد که قهرمان شود. 

 

ت؟

 
کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر