کد خبر: 173720
A

باشگاه استقلال: برگشت امتیاز سپاهان و پرسپولیس استهزای فوتبال ایران بود

باشگاه استقلال با توجه به صدور رای کمیته استیناف در مورد دو تیم سپاهان و پرسپولیس اعلام کرد: آنچه امروز در قالب حکم استیناف مطرح شد، استهزای فوتبال ایران بود. فوتبالی که حتی به قوانین خودش احترام نمی‌گذارد، چگونه توقع دارد دیگران احترامش را نگه دارند.

باشگاه استقلال: برگشت امتیاز سپاهان و پرسپولیس استهزای فوتبال ایران بود

به گزارش سایت دیده بان ایران؛ باشگاه استقلال با توجه به صدور رای کمیته استیناف در مورد دو تیم سپاهان و پرسپولیس، بیانیه‌ای را منتشر کرد.

باشگاه استقلال در واکنش به اعلام رای کمیته استیناف پیرامون دو پرونده پرسپولیس و سپاهان، متن زیر را منتشر کرد: " آنچه امروز در قالب حکم استیناف مطرح شد، استهزای فوتبال ایران بود.فوتبالی که حتی به قوانین خودش احترام نمی گذارد، چگونه توقع دارد دیگران احترامش را نگه دارند.

باشگاه استقلال در فصل نقل و انتقالات فوتبال به دلیل همین قانون سقف بودجه و سقف خرید که قرار بود فوتبال ایران را از بحران گرانی و تورم غیر قابل مهار نجات بدهد، تن به رعایت دستورات فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ داد اما حالا با بازگشت امتیازات تیم های متخلف، مشخص شد آنچه در فوتبال ایران هیچ ارزشی ندارد همین قوانین است.

باشگاه استقلال با محکوم کردن این نمایش خجالت آور و این بی قانونی محض از این پس خود را ملزم به رعایت قوانین فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ نمی‌داند‌.

به نظر می رسد فدراسیون فوتبال از این قانون تنها برای تامین منابع مالی خود استفاده کرد چرا که امتیاز تیم های خاطی برگردانده شده اما جریمه های مالی پابرجا مانده تا حاصل فعالیت های فرا قانونی برخی تیم ها در فصل نقل و انتقالات، درآمدزایی میلیاردی فدراسیون فوتبال باشد.

این حکم که به منزله یک قانون شکنی آشکار در تاریخ فوتبال ایران ثبت خواهد شد، بی شک راه تخلف را به تمامی باشگاه ها آموزش خواهد داد که قانون را زیر پا له کنند و جریمه اش را بپردازند.

باشگاه استقلال این قانون شکنی آشکار را محکوم کرده و پیشنهاد می کند روز ۵ دی در تقویم فوتبال ایران به عنوان روز بی قانونی ثبت شود.

دوستانی که در کمیته استیناف امتیازات کسر شده از تیم های خاطی را برگرداندند و دوستانی که مجوز این قانون شکنی را به کمیته استیناف دادند باید پاسخگوی باشگاه استقلال باشند چرا که در ازای درآمدزایی میلیاردی فدراسیون فوتبال ایران از خاطیان، این باشگاه بزرگ استقلال بود که امکان تقویت خود را از دست داد.

باشگاه استقلال در نقل و انتقالات نیم فصل و از این پس تنها و تنها به قوانین فیفا پایبند خواهد بود و دستورالعمل‌های سازمان لیگ و فدراسیون فوتبال را هم به دلیل نداشتن وجاهت قانونی و ضمانت اجرایی بایگانی می کند.

قانونگذاری که خود قانون شکنی می‌کند هیچ وجاهتی ندارد.

باشگاه استقلال همچنین خود را موظف می‌داند به یک باشگاه خاص که اسپانسر فدراسیون فوتبال شده تبریک بگوید. این قانون شکنی و درآمدزایی مبارک آن‌ها که فوتبال ایران را از مسیر قانون به جاده هرج و مرج مالی بردند.

در پایان باشگاه استقلال ضمن عذرخواهی از هواداران فهیم خود بابت این نمایش مضحک و خجالت آور، از وزارت ورزش و جوانان و نهادهای نظارتی تقاضا دارد با ورود به این ماجرا، مانع ترویج قانون شکنی در فضای ورزش کشور شوند."

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر