کد خبر: 175351
A

پوتین: اروپا به ما نیاز دارد؛ باید روی مسائل داخلی خودش تمرکز کند

ولادیمیر پوتین گفت روسیه با تسلیم نشدن در برابر فشارهای خارجی، انعطاف‌پذیری واقعی خود را نشان داده است. او تصریح کرد که روسیه یک کشور خودکفاست که اقتصاد آن علی‌رغم تحریم‌ها در حال رشد است، در حالی که کشورهای عضو اتحادیه اروپا روزهای سختی را سپری می‌کنند.

پوتین: اروپا به ما نیاز دارد؛ باید روی مسائل داخلی خودش تمرکز کند

به گزارش سایت دیده بان ایران؛ ولادیمیر پوتین گفت روسیه با تسلیم نشدن در برابر فشارهای خارجی، انعطاف‌پذیری واقعی خود را نشان داده است. او تصریح کرد که روسیه یک کشور خودکفاست که اقتصاد آن علی‌رغم تحریم‌ها در حال رشد است، در حالی که کشورهای عضو اتحادیه اروپا روزهای سختی را سپری می‌کنند.

ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه روز چهارشنبه این اظهارات خود را در دیدار با ساکنان منطقه «چوکوتکا» در شرقی‌ترین بخش روسیه که هم‌مرز آمریکاست، بیان کرد.

در جریان جلسه پرسش و پاسخ، از پوتین در مورد تهدیدهای دریافت‌شده از سوی یک گروه داوطلب محلی که از ارتش این کشور در بحبوحه درگیری‌های جاری با اوکراین حمایت می‌کند، سوال شد.

رئیس جمهوری روسیه خاطرنشان کرد که روس‌ها مرتبا از خارج تهدید می‌شوند، اما گفت «این ما را نمی‌ترساند» و در ادامه به اتحادیه اروپا توصیه کرد که به جای آن بر مسائل داخلی خود تمرکز کند. پوتین گفت: «آنها باید به فکر خودشان باشند، اینکه فردا چه می‌خورند، چه می‌پوشند. همه آنها انبوهی از مشکلات دارند که با مشکلات ما قابل مقایسه نیست.»

روسیه پس از آغاز عملیات نظامی خود علیه اوکراین در فوریه ۲۰۲۲، تحت تحریم‌ترین کشور جهان شد. بسیاری از کشورهای غربی چندین دور از تحریم‌های گسترده را علیه مسکو اعمال کرده‌اند که تازه‌ترین محدودیت‌ها، تجارت الماس این کشور را هدف قرار داده است.

در حالی که پوتین از هیچ کشور خاصی نام نبرد، اظهارات او ظاهرا به آلمان که مدت‌ها قدرت اتحادیه اروپا به شمار می‌رفت، اشاره داشت. طبق گزارش جدید بلومبرگ که به داده‌های اداره آمار فدرال آلمان استناد داشت، این کشور احتمالا وارد رکود شده و تولید صنعتی برای ششمین ماه متوالی در نوامبر کاهش می‌یابد. برنامه‌های مالی اولاف شولتس، صدراعظم آلمان هم موجی از اعتراضات کشاورزان را به راه انداخته است.

سفر به منطقه‌ مرزی

ولادیمیر پوتین روز چهارشنبه به منطقه چوکوتکا در شرق دور سفر کرد. این اولین سفر او به شرقی‌ترین قلمرو روسیه است که با ایالت آلاسکا آمریکا هم‌مرز است.

به گفته رئیس جمهوری روسیه، این منطقه نه تنها برای این کشور بلکه برای کل جهان نقش محوری دارد، زیرا بخشی از راه دریای شمال است که کوتاه‌ترین مسیر را از شرق آسیا به غرب اروپا از طریق قطب شمال ارائه می‌دهد.

پوتین پس از ورود به این منطقه گفت «بهتر است یک بار خودتان ببینید، تا اینکه یک بار بشنوید» و اشاره کرد که این دیدار به او کمک کرده تا شرایط سختی را که مردم در چوکوتکا با آن دست و پنجه نرم می‌کنند، درک کند.

او از فرودگاه به آنادیر، پایتخت این منطقه، با یک وسیله نقلیه مخصوص موسوم به همه‌جارو (ای‌تی‌وی) تردد کرد، زیرا جاده‌های آسفالت‌شده فقط در شهرها و شهرک‌ها یافت می‌شود. بقیه این منطقه که در ناحیه قطب شمال است، دارای جاده‌های زمستانی موقت است که فقط در صورت بارش برف قابل عبور است. چوکوتکا یکی از کم دسترس‌ترین مناطق روسیه است.

فاصله بین مسکو و آنادیر نزدیک به ۶۲۰۰ کیلومتر است یا به عبارتی یک پرواز هشت ساعته. حدود ۸۰ کیلومتر دریای آزاد، سرزمین اصلی روسیه را از ایالات متحده در سراسر تنگه برینگ جدا می‌کند. با این حال، جزیره بزرگ دیومد روسیه و جزیره دیومد کوچک آمریکا تنها با ۳ کیلومتر دریا جدا شده‌اند.

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر