کد خبر: 165749
A
دیده بان ایران بررسی کرد؛

ماجرای پیچیده مصدومیت دخترنوجوان در مترو/ معاونت محل تحصیل آرمیتا گراوندی: به ما گفته اند آرمیتا دچار ایست قبلی شده است

‌ساعت ۷ صبح روز یکشنبه نهم مهرماه یک دختر دانش‌آموز ۱۶ساله به‌نام "آرمیتا گراوند" در ایستگاه میدان شهدا (خط ۴ مترو)، به‌قصد عزیمت به مدرسه با دو دوست خود وارد واگن می‌شود اما چند ثانیه بعد او را در حالت بیهوش از واگن بیرون می‌آورند. مدیرعال مترو علت آن را افت فشار عنوان کرد و مادر وی هم در گفت و گو با خبرگزاری دولت گفت: «فکر کنم... فکر کنم حالا گفتند فشارش افتاده».

ماجرای پیچیده مصدومیت دخترنوجوان در مترو/ معاونت محل تحصیل آرمیتا گراوندی: به ما گفته اند آرمیتا دچار ایست قبلی شده است

به گزارش سایت دیده‌بان ایران؛ ساعت ۷ صبح روز یکشنبه نهم مهرماه یک دختر دانش‌آموز ۱۶ساله به‌نام "آرمیتا گراوند" در ایستگاه میدان شهدا (خط ۴ مترو)، به‌قصد عزیمت به مدرسه با دو دوست خود وارد واگن می‌شود اما چند ثانیه بعد او را در حالت بیهوش از واگن بیرون می‌آورند. مدیرعال مترو علت آن را افت فشار عنوان کرد و مادر وی هم در گفت و گو با خبرگزاری دولت گفت: «فکر کنم... فکر کنم حالا گفتند فشارش افتاده».

بنابر گزارش دیده بان ایران؛ تصاویر منتشر شده‌ است که نشان می‌دهد او در کما و در بخش مراقبت‌های ویژه بستری است.ارگان مطبوعاتی شهرداری تهران در گزارش خود تذکر حجاب به مسافران مترو را تایید کرده اما مدعی شده است که با این دانش آموز برخورد فیزیکی صورت نگرفته است. از سوی دیگر یک نهاد امنیتی که هویت آن هم مشخص نیست خبرنگار روزنامه شرق هم که برای پیگیری ماجرا عازم بیمارستان بوده بازداشت کرده است.

هنوز هیچ توضیح قانع کننده ای در اختیار رسانه ها برای اتفاقی که منجر به مصدومیت دختر دبیرستانی شده ارائه نشده است.ارگان مطبوعاتی دولت هم شب گذشته ویدئویی از گفت و گو با پدر ومادر این نوجوان منتشر کرده که حاوی هیچ نکته تازه ای نیست.

این در حالی است کاربران شبکه‌های اجتماعی از ضربه به سر او بر اثر درگیری به هنگام تذکر حجاب خبر می‌دادند، اما خبرگزاری‌های دولتی  با انتشار فیلمی مدعی شدند او از حال رفته است و درگیری‌ای وجود نداشته است. 

د‌یده بان ایران برای پیگیری ماجرا با  محل تحصیل آرمیتا گراوندی تماس گرفت. در گفت‌وگوی خبرنگار دیده‌بان ایران با بخش معاونت آموزشی هنرستان عروه‌ الوثقی که ‎آرمیتا گراوند دانش آموزش بوده، مسئولان این هنرستان مایل به ارائه توضیحات درباره آرمیتا نبودند؛ با این بهانه که خانواده این دانش آموز دچار حاشیه خواهد شد. معاونت آموزشی این هنرستان تنها به ذکر این نکته بسنده کرد که به ما گفته اند آرمیتا گراوندی دچار ایست قلبی شده!

دیده بان ایران؛ حاضر به انتشار توضیحات تکمیلی مترو تهران و دیگر نهادها درباره علت مصدومیت و توضیحات بیمارستان درباره برخورد رخ با دختر نوجوان، است.

منبع: سایت دیده‌بان ایران

 

 

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر