کد خبر: 105349
A

ابراز نگرانی زندانیان بند هشت زندان اوین از شیوع موج چهارم کرونا در زندان/ بر ضرورت اعطای فوری و عاجل مرخصی ویژه ی کرونا اصرار می ورزیم

جمعی از زندانیان بند هشت زندان اوین که برخی اتباع خارجی هم شامل آنها می شوند با انتشار بیانیه ای خواستار رسیدگی جدی مسئولان به وضعیت زندان ها شدند.

ابراز نگرانی زندانیان بند هشت زندان اوین از شیوع موج چهارم کرونا در زندان/ بر ضرورت اعطای فوری و عاجل مرخصی ویژه ی کرونا اصرار می ورزیم

به گزارش دیده بان ایران؛ جمعی از زندانیان بند هشت زندان اوین که برخی اتباع خارجی هم شامل آنها می شوند با انتشار بیانیه ای خواستار رسیدگی جدی مسئولان به وضعیت زندان ها شدند.

 در بخشی از این بیانیه که در اختیار تحریریه سایت دیده بان ایران قرار گرفته است آمده؛ "موج چهارم کرونا همانند سطوح کشور در زندان ها نیز آغاز شده است و از هم اکنون علائم اولیه ی آن در بند هشت زندان اوین به صورت ابتلای دست کم دو زندانی و سه نفر از پرسنل زندان مشاهده گشته است. زندانی سیاسی بکتاش آبتین،نیز پس از پنج روز بستری شدن در محیط غیر تخصصی بهداری زندان به رغم پایان نیافتن دوران درمان،ب ه بندی سیصد نفره باز گردانده شده است. که این مساله علاوه بر تشدید بیماری ایشان موجب انتقال به سایرین که اجبارا به صورت جمعی و در فواصل بسیار نزدیک با یکدیگر زندگی می کنند خواهد شد. ما زندانیان اعم از سیاسی، مالی و غیره و حتی اتباع خارجی، در بند هشت زندان اوین با توجه به پیک خطرناکی که پیش آمده و در راستای دستورات اکید ستاد مقابله با کرونا، که هرگونه تجمع را ممنوع نموده است بر ضرورت اعطای فوری و عاجل مرخصی ویژه ی کرونا به همه ی زندانیان اصرار می ورزیم و این اقدام را از مطالبات خانواده های هزاران زندانی در سراسر کشور می دانیم."

همچنین امضاء کنندگان این بیانیه هشدار داده اند که "پیش از آنکه اتفاق ناگواری را در زندان شاهد باشیم لازم است که مسئولان قوه قضاییه نسبت به بهبود شرایط خطرناکی که در بالا به آن اشاره شده اقدام فرمایند."

گفتنی است «مریم یاوری»، همسر آقای آبتین روز یکشنبه ۱۵فروردین۱۴۰۰، در حساب کاربری خود در اینستاگرام از ابتلای همسرش به بیماری کرونا خبر داد.

پیشتر نیز طناز کلاهچیان، همسر امیرسالار داودی، وکیل دادگستری محبوس در زندان اوین، از ابتلای همسرش به ویروس کرونا در زندان خبر داده بود.

 

 

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر