کد خبر: 134134
A

دروغ‌گویی عجیب صداوسیما درباره «کریس رونالدو»/ جزییات

پیام ویدئویی کریستیانو رونالدو خطاب به کودکان سوریه که در اخبار ورزشی تلویزیون ترجمه عجیبی شده است، حاشیه‌ساز شد.

دروغ‌گویی عجیب صداوسیما درباره «کریس رونالدو»/ جزییات

به گزارش دیده بان ایران؛ کریستیانو رونالدو فوق ستاره فوتبال جهان در پیامی ویدئویی خطاب به کودکان سوریه گفته بود: می‌دانیم که رنج بسیاری کشیده‌اید… من مرد مشهوری هستم اما قهرمانان واقعی شمایید. امیدتان را از دست ندهید؛ جهان با شماست و به شما اهمیت می‌دهیم… من با شما هستم.

نکته عجیب اما این‌جاست که اخبار ورزشی صداوسیما، در گزارشی با ادعای حمایت‌های کریس رونالدو از مردم فلسطین، ویدئوی آن پیام را نشان می‌دهد و ترجمه‌ای که روی آن گذاشته با واقعیت حرف‌های رونالدو کاملا متفاوت است. رونالدو خطاب به کودکان سوریه و در حمایت از آن‌ها سخن گفته بود اما تلویزیون این‌طور ترجمه کرده است: تماشاگران اسرائیلی برای من منفورترین تماشاگران به حساب میان؛ نمی‌تونم اون‌ها رو تحمل کنم… من پیراهنم رو با قاتل عوض نمی‌کنم!

 

مثال دیگری از تحریف واقعیت در این گزارش صداوسیما، بخشی است که به توصیف سپ پلاتر از رونالدو می‌پردازد؛ آن‌جا که رئیس پیشین فیفا درباره رفتار متفاوت کریس در زمین، او را همانند یک فرمانده توصیف می‌کند (پلاتر دستش را شبیه سربازی که گارد صورتش را پایین می‌کشد تکان می‌دهد)، اما تلویزیون این قسمت‌ها را هم ترجمه عجیب و غریب دیگری می‌کند: رفتار رونالدو عین پاسبون‌هاست اون مثل مانکن‌ها پولشو برای موهاش هدر می‌ده!

این گزارش نادرست با واکنش‌های مختلف و اغلب تند کاربران فضای مجازی روبه‌رو شد که در ادامه برخی از آن‌ها را می‌خوانید. در پایان مطلب هم می‌توانید گزارش کامل این بخش خبری با عنوان «ورزش، میدان مقاومت» را ببینید.

و در ادامه گفت من اسرائیلی‌ها را با رِزین مورد هدف قرار می‌دهم

کل گزارش دروغ بود فقط این قسمتش نبود

اینا فکر کردن که ده دوازده سال پیشه الان انقدر تکنولوژی پیشرفت کرده که گنداشون لو بره

من اینو دیدم واقعا سوژه بود! حتی کریس به بازیکن اسراییلی گفت بیا تو رختکن بگیر پیراهن رو

بعد اونجایی که تو گزارش میگه بازیکن اسرائیلی میخواست پیرهن کریسو بگیره، اون کاپیتان تیم ملی ایسلند، آرون گونارسون بوده؛ چقدر دروغ به خورد ملت میدن!

میدونیم خر هستیم ولی اینقدر واضح به روی هم نیاریم بهتره

وی افزود: با مارسلو با یک سطل آب اسرائیل را نابود خواهیم کرد

همین کارا رو‌ میکنین که تلگرامو فیلتر میکنن دیگه خب پخش نکنین اینارو

حالا فهمیدین چرا باید از حقوقمون صیانت کنن یا بیشتر توضیح بدن؟

شما یادتون نمیاد یه موقعی میگفتن کاکا مسلمون شده یا ریبری شیعه ‌شده اسمش شده بلال!

منبع: تازه نیوز

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر