کد خبر: 136073
A

گیمرها، هدف جدید فیلترینگ‌/ پرانیکس فیلتر شد

پرانیکس سرویس گیمینگ ابری از شب گذشته از دسترس خارج و امکان دسترسی به آن وجود ندارد. پس از فیلتر شدن توییچ، به نظر می‌رسد حالا با فیلتر شدن پرانیکس، گیمرها به هدف جدید سیاستگذار برای فیلترینگ تبدیل شده‌اند.

گیمرها، هدف جدید فیلترینگ‌/  پرانیکس فیلتر شد

به گزارش سایت دیدبان ایران؛ پرانیکس سرویس گیمینگ ابری از شب گذشته از دسترس خارج و بدون فیلتر شکن هم امکان دسترسی به آن وجود ندارد. پس از فیلتر شدن توییچ، به نظر می‌رسد حالا با فیلتر شدن پرانیکس، گیمرها به هدف جدید سیاستگذار برای فیلترینگ تبدیل شده‌اند.

به گزارش دیده بان ایران؛ آی تی ایران نوشت؛  از منابع مختلف نشان می‌دهد که این سرویس ابری در حوزه گیمینگ فیلتر شده است. گویا فیلتر شدن این  سرویس به دلیل انتشار بازی‌هایی خارج از قوانین و استانداردهای مراجع مربوطه در این زمینه از جمله بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای و ساترا (سازمان تنظیم مقررات صوت و تصویر فراگیر در فضای مجازی) بوده است. 

در حال‌حاضر دسترسی به این پلتفرم با فیلترشکن هم وجود ندارد؛ چرا که دسترسی از IP خارج از ایران به این سرویس امکان‌پذیر نیست. اوایل تیر ماه هم دسترسی به پلتفرم توییچ، پرمخاطب‌ترین سرویس استریم بازی دنیا در ایران مسدود شد و همچنان کاربران امکان استفاده از آن را ندارند. 

 

هرچند تا کنون هیچ نهادی مسئولیت مسدودسازی توییچ را نپذیرفته ولی براساس پیگیری‌های آی‌تی ایران انتشار دو بازی مشخص در پرانیکس باعث فیلتر این سرویس شده است

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر