کد خبر: 136646
A

مدیرکل محیط زیست گیلان: روزانه ۱۵ تن زباله وارد تالاب انزلی می‌شود

رضا زمانی بعد از ظهر سه شنبه در جلسه کارگروه احیای تالاب انزلی در سالن غدیر استانداری با بیان اینکه معیشت یک میلیون نفر از مردم استان به تالاب انزلی وابسته است، گفت: ۷ شهرستان در حوزه آبخیز این تالاب هستند و در سال‌های اخیر کاربری‌های مسکونی اطراف تالاب افزایش یافته است

مدیرکل محیط زیست گیلان: روزانه ۱۵ تن زباله وارد تالاب انزلی می‌شود

به گزارش دیده بان ایران؛ رضا زمانی بعد از ظهر سه شنبه در جلسه کارگروه احیای تالاب انزلی در سالن غدیر استانداری با بیان اینکه معیشت یک میلیون نفر از مردم استان به تالاب انزلی وابسته است، گفت: ۷ شهرستان در حوزه آبخیز این تالاب هستند و در سال‌های اخیر کاربری‌های مسکونی اطراف تالاب افزایش یافته است.

مدیرکل محیط زیست گیلان با اشاره به افزایش وسعت اراضی کشاورزی تالاب انزلی تصریح کرد: این افزایش با نیازمندی بیشتر به آب همراه است که مسائل مختلفی را به تالاب متحمل می‌کند.

وی با بیان اینکه کاهش سطح تراز آب دریای خزر روی تالاب اثرگذار است، افزود: سالانه ۳۸۰ هزار مترمربع فاضلاب و ۴۰۰ هزار مترمکعب پسآب به تالاب می‌ریزد.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان گیلان با اشاره به ورود حجم بالای زباله به تالاب انزلی و اثرات مخرب ناشی از آن عنوان کرد: روزانه ۱۵ تن زباله وارد تالاب انزلی می‌شود.

زمانی تصریح کرد: عدم اختصاص حق آبه به ویژه در فصول کشاورزی و گرم سال و ایجاد حریق عمدی و احداث کنارگذر و اسکله موج شکن برای کشتیرانی از جمله مشکلات تالاب انزلی است.

مدیرکل محیط زیست گیلان با بیان اینکه برنامه ۷ ساله احیای تالاب انزلی تا سال ۱۴۰۵ ادامه دارد، ادامه داد: ۲ هزار و ۵۵۸ میلیارد تومان در سال ۹۹ برای احیای تالاب انزلی اختصاص یافت که بخش اعظمی از آن مربوط به خارج از تالاب بود.

وی با اشاره به اعتبارات سال ۱۴۰۰ تالاب انزلی گفت: از ۱۹ میلیارد تومان اعتبار درخواستی، تاکنون حدود ۱۵ میلیارد تومان برای احیای تالاب انزلی تخصیص یافته است.

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر