کد خبر: 137102
A

معاون محیط زیست: ۷۰ درصد جمعیت گونه‌های برجسته حیات وحش کشور را از دست داده‌ایم

حسن اکبری معاون محیط زیست طبیعی و تنوع زیستی سازمان محیط زیست کشور با اشاره به اینکه طی این سال‌ها بیش از ۷۰ درصد جمعیت گونه‌های برجسته حیات وحش کشور را از دست دادیم، افزود: بخشی از سرمایه زیستی از بین رفته و باید همه تلاش خود را برای حفاظت از قسمت باقی مانده به کار گیریم.

معاون محیط زیست: ۷۰ درصد جمعیت گونه‌های برجسته حیات وحش کشور را از دست داده‌ایم

به گزارش سایت دیده بان ایران؛«حسن اکبری»، در مراسم تکریم و معارفه مدیران کل حفاظت محیط زیست استان کردستان با اشاره به اینکه همه به وضعیت محیط زیست کشور آگاه هستند، افزود: فرونشست دشت ها، افزایش کانون‌های فرسایش بادی، آلودگی کلانشهرها، افزایش تجمعی سیل، نابودی حیات وحش و جنگل‌ها از مهمترین چالش‌های محیط زیست کشور است.

وی با اشاره به اینکه طی این سال‌ها بیش از ۷۰ درصد جمعیت گونه‌های برجسته حیات وحش کشور را از دست دادیم، افزود: بخشی از سرمایه زیستی از بین رفته و باید همه تلاش خود را برای حفاظت از قسمت باقی مانده به کار گیریم.

معاون محیط زیست طبیعی و تنوع زیستی سازمان حفاظت محیط زیست کشور اضافه کرد: کمبود آب و مسائل مربوط به خاک هشدارهایی است نسبت به اینکه باید رفتار و روش خود را در ارتباط با محیط زیست تغییر دهیم.

وی گفت: ادارات کل محیط زیست در استان‌ها نباید فعالیت خود را تنها محدود به مناطق حفاظت شده کنند و در هر جایی تخریب منابع اتفاق افتد از آنجا که منجر به آلودگی می‌شود باید واکنش نشان دهند.

اکبری با اشاره به اینکه توسعه‌گران هم خواهان حفظ و حراست از محیط زیست هستند و فقط باید به آن‌ها اطلاعات لازم و به طور صحیح راهنمایی و هدایت شوند، یادآور شد: اگر امروز تذکرات و هشدارهای لازم را در راستای حراست از محیط زیست ارائه نکنیم کوتاهی کرده ایم.

کمال حسینی، سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استاندار کردستان نیز در ادامه این مراسم، با اشاره به اینکه حفظ و حراست از منابع طبیعی از وظایف مهم آحاد مردم است، اظهار داشت: در این استان سیاستگذاری کلی بر مبنای توسعه پایدار است.

وی با اشاره به اینکه تامین نیازهای اولیه جامعه با تاکید بر حفظ منابع در اختیار و انتقال آن به نسل‌های آینده از اولویت‌های ما است، یادآور شد: کارهای توسعه‌ای در کردستان در حال شکل گیری است که عملیات اجرایی بسیاری از پروژه‌ها در این راستا برمبنای توسعه پایدار آغاز شده است. سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استاندار کردستان گفت: یکی از مطالبات به حق مردم استان استفاده از نیروهای این استان در بدنه مدیریتی سازمان‌ها در سطح کشور است.

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر