کد خبر: 149843
A

بازداشت یک مامور انتظامی در رابطه با پرونده کشته شدن مختار فتحی در سقز

یک روز پس از کشته شدن مختار فتحی، شهروند جوان اهل سقز، با شلیک مستقیم ماموران انتظامی یک مقام قضایی استان کردستان از بازداشت مامور خاطی خبر داد. او اما گزارش‌ها درباره علت این رخداد را تکذیب کرد. حسین حسینی، رئیس کل دادگستری استان کردستان، گفت که با شکایت خانواده فتحی، «برای افراد خاطی ماجرای کشته شدن جوان سقزی» پرونده تشکیل شده و «یک مامور انتظامی بازداشت و روانه زندان» شده است.

بازداشت یک مامور انتظامی در رابطه با پرونده کشته شدن مختار فتحی در سقز

به گزارش سایت دیده بان ایران؛ حجت‌الاسلام والمسلمین سیدحسین حسینی امشب در گفت‌وگو با خبرنگاران در خصوص کشته شدن مختار فتحی جوان اهل شهرستان سقز اظهار داشت: بلافاصله پس از این اتفاق، دادستانی شهرستان سقز به ماجرا ورود کرده و در شعبه بازپرسی دادسرای سقز پرونده قضایی تشکیل شده است.

وی گفت: 29 بهمن ماه سال جاری در مواجهه احدی از ماموران انتظامی شهرستان سقز با فرد متوفی ( مختار فتحی ) این فرد با شلیک گلوله کشته می‌شود..

رئیس‌کل دادگستری استان کردستان افزود: بلافاصله پس از این اتفاق و با شکایت اولیا دم و ورود دادستان عمومی و انقلاب سقز، پرونده قضایی در شعبه بازپرسی دادسرای سقز تشکیل و مامور انتظامی با قرار متناسب بازداشت و روانه زندان شده است.

وی از تکمیل تحقیقات قضایی در این باره خبر داد و تصریح کرد: با هرگونه تخلف و یا جرم ارتکابی از ناحیه مامور انتظامی یا افراد خاطی در این پرونده مطابق قانون برخورد و نتیجه به اطلاع عموم خواهد رسید.

حسینی همچنین هرگونه فضاسازی و شایعه پراکنی رسانه‌های معاند و ضدانقلاب در خصوص اینکه با این فرد به دلیل شعارنویسی برخورد شده است را، قویاّ تکذیب کرد.

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر