کد خبر: 174116
A

جمع‌آوری پل حافظ منوط به تصمیم پلیس

معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران با اشاره به اینکه پلیس راهور هنوز نظر قطعی خود را درباره جمع‌آوری پل حافظ ارائه نکرده است، گفت: مقرر شد جلسات مشترک در آینده برای جمع‌بندی این موضوع برگزار شود تا مشخص شود ایام نوروز امسال این جمع‌آوری انجام شود یا خیر؟

جمع‌آوری پل حافظ منوط به تصمیم پلیس

به گزارش سایت دیده‌بان ایران؛ پل و معابر دسترسی شهرک شهید خرازی به خیابان دانش در قالب هشتادوهشتمین پویش امید و افتخار به بهره برداری رسید.

هادی حق‌بین معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران در این مراسم که با حضور آقامیری رئیس کمیته عمران شورای شهر تهران و مسعود نصرتی شهردار منطقه ۲۲ برگزار شد، گفت: امروز شاهد افتتاح پروژه‌ای اثرگذار در منطقه ۲۲ هستیم. این پل بخش جنوبی و شمالی بزرگراه شهید همدانی را به محدوده شهرک شهید خرازی متصل می‌کند.

وی افزود: با توجه به اینکه در آینده پیش‌بینی شده هشت هزار خانواده در این شهرک مستقر شوند قطعا جمعیت متراکمی در این شهرک حضور خواهد داشت؛ اما با توجه به اینکه سرانه‌های آموزشی و خدماتی خارج از شهرک است ارتباط این محدوده با معابر بزرگراهی از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران با اشاره به اینکه افتتاح این پروژه ۸.۶ کیلومتر مسیر شهروندان را کاهش خواهد داد افزود: این پروژه ظرف یک سال و نیم تکمیل و امروز به بهره‌برداری رسید. بزرگراه شهید همدانی پیش‌تر از بخش غربی یعنی بلوار اردستانی به شهرک شهید خرازی متصل بود که با این پروژه دسترسی جنوبی آن محقق شد. این پروژه با هزینه ۶۵ میلیارد تومان به بهره‌برداری رسیده است.

حق‌بین تصریح کرد: پروژه R۱۱ شرق به شرق بزرگراه شهید همدانی را از طریق یک زیرگذر به این محدوده متصل می‌کند که این پروژه نیز ۵.۵ کیلومتر مسیر شهروندان را کاهش و ظرف ۴۵ روز آینده به بهره‌برداری خواهد رسید.

وی در پاسخ به سوالی در خصوص موضوع جمع‌آوری پل حافظ در ایام نوروز گفت: شهردار تهران اخیرا اشاره‌ای به موضوع جمع‌آوری پل‌ها کرده بود و به لحاظ فنی موضوعات مربوط به پل‌های شهر تهران کاملا مشخص شده است. برای پل حافظ نیز باید اقداماتی در جهت استحکام و مقاوم‌سازی آن انجام می‌شد که با توجه به اینکه هزینه‌های آن قابل توجیه نبود، پیشنهاد شد که جمع‌آوری شود؛ اما با توجه به تأثیری که این پل دارد باید بررسی شود که آیا در آن محدوده نیازمند احداث زیرگذر در آینده هستیم یا خیر؟

معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران تأکید کرد: پلیس راهور نیز هنوز نظر قطعی خود را ارائه نکرده؛ لذا مقرر شد جلسات مشترک در آینده برای جمع‌بندی این موضوع برگزار  شود تا مشخص شود در ایام نوروز امسال این جمع‌آوری انجام می‌شود یا خیر؟

حق‌بین با تاکید بر اینکه این جلسه در دی‌ماه برگزار خواهد شد و نظر قطعی اعلام خواهد شد افزود: اگر پلیس به این نتیجه برسد که این پل نباید جمع‌آوری بشود مقاوم‌سازی آن در سال آینده در دستور کار قرار می‌گیرد.

 
منبع : ایسنا

 

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر