کد خبر: 174256
A

جان شهروندان بر دوشِ باد است

رئیس سازمان حفاظت از محیط زیست اعلام می‌کند مشکل آلودگی تهران تا 10 سال آینده کاملا رفع می‌شود! ادعای بزرگی است و پذیرش آن بسیار سخت؛ از ظواهر امر هم چنین برمی‌آید که تا آن روز، جان و نفس شهروندان بر دوش باد است و ما دست به دعا که فلان سامانه اقلیمی نظری هم به ما داشته باشد و از آسمان شهر عبور کند تا بلکه هم نفسی هر چند کوتاه تازه کنیم.

جان شهروندان بر دوشِ باد است

به گزارش سایت دیده بان ایران؛ رئیس سازمان حفاظت از محیط زیس اعلام می‌کند  مشکل آلودگی تهران تا 10 سال آینده کاملا رفع می‌شود! ادعای بزرگی است  و پذیرش آن بسیار سخت؛ از ظواهر امر هم چنین برمی‌آید که تا آن روز، جان و نفس شهروندان بر دوش باد است و ما دست به دعا که فلان سامانه اقلیمی نظری هم به ما داشته باشد  و از آسمان شهر عبور کند تا بلکه هم نفسی هر چند کوتاه تازه کنیم.

 فرض بر اینکه مازوتی هم نسوزاندیم پس مشکل را جای دیگری جویا می شویم، کیفیت پایین حامل های انرژی، فرسودگی وسایل نقلیه عمومی و   همینطور کیفیت پایین خودروهای تولید داخل و اقبال کم مردم برای استفاده از حمل ونقل عمومی به دلیل ضعف درارائه خدمات کافی وبهنگام؛ بازهم موضوع برمی گردد به سوء مدیریت و بیچارگی در تصمیم گیری و اقدام قبل از بزنگاه بحران.سالهاست راه چاره تعطیلی مدارس شده است  و درخواست از مردم برای ماندن در خانه و چشم انتظار  باد و باران. 

جالب است که بی شمار الگو و اطلاعات داریم از کشورها  یی که خیلی وقت است بر این بحران غلبه کرده اند. پس نسخه تجویز شده را داریم و در جراید و مقاله ها خوانده ایم و توصیف این موفقیت ها را شنیده ایم.  آلاینده در سراسر کره خاکی آلاینده است و ساخته دست فعالیتهای بشرو این در شرایطی است که مدل ها و دستاوردهای خروجی از دانشگاه های کشور  را هم برای غلبه بر این معضل فراموش کرده ایم وتحت چنین شرایطی   بااظهارات عجیب  رئیس سازمان حفاظت از محیط زیست   مواجهیم که اعلام می کند  مشکل آلودگی تهران تا 10 سال آینده کاملا رفع می شود!ادعای بزرگی است  وپذیرش آن بسیار سخت؛ ازظواهر امرهم چنین برمی اید که تا آن روز، جان و نفس شهروندان بر دوش باد است و ما دست به دعا و چشم به پایگا های اینترنتی هواشناسی که فلان سامانه اقلیمی نظری هم به ما داشته باشد  و از آسمان شهر عبور کند تا بلکه هم نفسی هر چند کوتاه تازه کنیم و البته از مناظر طبیعی شهرمان لذت ببریم؛ابتدایی ترین حق و حقوقی که هر شهرندی باید داشته باشد. 

منبع: اطلاعات

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر