کد خبر: 175026
A

نامادری آوا شکنجه‌مرگبار دختربچه را بازسازی کرد

نامادری دو هفته بعد ازمرگ آوا، با انتقال به خانه سابقش، صحنه کتک‌زدن دخترچهار ساله را درحضور تیم جنایی بازسازی کرد. او درحضور دادستان و بازپرس ویژه قتل به تشریح شکنجه‌های دختربچه پرداخت. پرونده باتکمیل تحقیقات به دادگاه کیفری ارسال ‌می‌شود.

نامادری آوا شکنجه‌مرگبار دختربچه را بازسازی کرد

به گزارش سایت دیده‌بان ایران؛ روز شنبه حوالی ساعت سه بعد‌از‌ظهر بود که خودروی پلیس نامادری۲۷ساله را به شکنجه‌گاه آوا آورد تا صحنه ضرب‌و‌‌شتم و قتل او را بازسازی‌ کند. یکی از خاله‌های آوا به جام‌جم می‌گوید: «روزی که متهم را آوردند من، مادر و پدر آوا درصحنه بودیم. دادستان ارومیه هم بود. ماموران پلیس به هیچ‌کس اجازه ندادند به او نزدیک شود. نامادری را داخل خانه بردند و پس از گذشت بیش از ۳۰ دقیقه و بازسازی صحنه، او را بیرون آوردند. زمانی‌که نامادری از خانه بیرون آمد، او را دیدیم اما هیچ حسی در صورتش نبود. نه شرمنده بود و نه ناراحت. انگار به این موضوع فکر نمی‌کرد که‌ کار بسیار اشتباهی انجام داده و جان کودکی را گرفته است. او به قتل هم اعتراف‌ کرده. همان روز اول‌ که نامادری دستگیر شد، من درآگاهی بودم و شنیدم که ‌گفت آوا را کتک زدم اما به قصد کشت نبود. بعد که فیلمش درآمد اعتراف ‌کرد کار خودم بود.»

او ادامه می‌دهد: «ما این بچه‌ها را روی چشم‌های‌مان بزرگ ‌کردیم اما نامادری سه ماه تمام آوا را شکنجه کرد. پدر بچه‌ها ۱۰روز یا دو هفته یک‌بار از تبریز به ارومیه می‌آمد اما باید وضعیت بچه‌ها را بررسی می‌کرد. از آراز پرسیدیم که چرا وقتی نامادری آوا را کتک می‌زد، داد و بیداد نکردی یا او را با چیزی نزدی‌ که دست از سر آوا بردارد که آراز گفت نامادری مرا تهدید کرده بود که اگر حرکتی‌ کنی یا حرفی به پدرت بزنی، تو را در چاه فاضلاب حیاط می‌اندازم، چون حیاط خانه‌شان چاه فاضلاب دارد. با این‌که آراز را نزد روان‌شناس می‌بریم اما بچه مدام گریه می‌کند و خودش را در مرگ آوا مقصر می‌داند، چون فکر می‌کند نتوانسته برای نجات او کاری ‌کند. آخر مگر از دست یک پسربچه هشت ساله کاری برمی‌آمد؟! آراز برای ما تعریف‌ کرد که وقتی از مدرسه برمی‌گشت، آوا به او می‌گفت که نامادری او را کتک زده است. شب‌ها آراز خواهرش را در آغوش می‌گرفت تا او کمی احساس آرامش ‌کند. کل ایران از این ماجرای تلخ درد کشیدند، ببینید ما که خانواده آوا هستیم، از مرگ جگرگوشه‌مان چه می‌کشیم. پدر و مادر آوا هر دو وکیل گرفته‌اند و حرف آخرشان فقط اعدام نامادری است.»

مادر آوا مدعی بود که پدر آوا هم دخترش را کتک می‌زده است اما یکی ازخاله‌های آوا به ما گفت‌: «من تا به حال ندیده‌ام پدر آوا حتی یک‌بار دست روی بچه‌ها بلند کند اما او به‌عنوان پدر باید وضعیت بچه‌ها را بررسی می‌کرد و همین‌طوری دست نامادری نمی‌داد.‌»

در فرآیند تکمیل پرونده آوا، دادستان عمومی و انقلاب مرکز آذربایجان‌غربی، بازپرس ویژه قتل و ماموران دایره جرایم جنایی پلیس آگاهی استان با حضور در خانه پدر آوا، صحنه کتک‌زدن دختر‌بچه را بازسازی کردند و پرونده آماده صدور کیفرخواست و ارسال به دادگاه شد. تمام جوانب این پرونده از جمله اخذ نظریه پزشکی قانونی، گواهی حصر وراثت، تکمیل پرونده شخصیت متهم، اخذ نظریه روانپزشک، اخذ آخرین دفاع و بازسازی صحنه قتل انجام شده‌است.

 

حسین مجیدی، دادستان مرکز استان آذربایجان‌غربی با تاکید این‌که به جرم متهم طبق قانون رسیدگی می‌شود افزود: همه در‌برابر قانون مساوی هستند و نباید حق مظلوم ضایع شود. در این پرونده نیز با بازسازی صحنه مراحل رسیدگی پرونده در حال تکمیل شدن‌است.

منبع: جام جم

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر