کد خبر: 175647
A

الهه محمدی و نیلوفر حامدی با قرار وثیقه آزاد شدند

ظهر امروز نیلوفر حامدی و الهه محمدی با قرار وثیقه آزاد شدند.

الهه محمدی و نیلوفر حامدی با قرار وثیقه آزاد شدند

به گزارش سایت دیده‌بان ایران؛ الهه محمدی و نیلوفر حامدی دو روزنامه‌نگاری که پس از تهیه گزارش از خاکسپاری مهسا امینی بازداشت شده بودند، پس از گذشت بیش از یک سال با قرار وثیقه آزاد شدند.

دادگاه تجدید نظر استان تهران با تبدیل قرار ۲ متهم امنیتی خانم به مبلغ هر کدام ۱۰ میلیارد تومان موافقت کرد و در پی این اتفاق هر دو متهم پس از ۱۷ ماه از زندان آزاد شدند.

۳۰ مهر امسال بود که رای پرونده‌ هر ۲ متهم صادر شد. براساس رای صادره، یکی از متهم‌ها به اتهام همکاری با آمریکا به تحمل ۶ سال حبس، اجتماع و تبانی برای ارتکاب جرم بر ضدامنیت کشور ۵ سال حبس و به اتهام فعالیت تبلیغی علیه جمهوری اسلامی ایران به تحمل یک سال حبس محکوم شد.

متهم دیگر پرونده هم به اتهام همکاری با آمریکا به تحمل ۷ سال حبس، اجتماع و تبانی برای ارتکاب جرم بر ضدامنیت کشور ۵ سال حبس و به اتهام فعالیت تبلیغی علیه نظام جمهوری اسلامی ایران به تحمل یک سال حبس محکوم شد.

همچنین هر ۲ متهم به مدت ۲ سال از عضویت در احزاب، گروه‌ها، دسته‌جات سیاسی و فعالیت در فضای مجازی، رسانه‌ها و مطبوعات محروم شدند.

هر ۲ متهم ممنوع‌الخروج بوده و تا زمان صدور رای دادگاه تجدیدنظر هر کدام با سپردن قرار وثیقه ۱۰ میلیارد تومانی بیرون از زندان خواهند بود.

photo_2024-01-14_04-50-32

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر