کد خبر: 177146
A

حمله سایبری به «سامانه آموزشیار» دانشگاه آزاد

مدیرکل توسعه شبکه علمی هوشمند دانشگاه آزاد اسلامی از حملات سایبری به «سامانه آموزشیار» این دانشگاه خبر داد.

حمله سایبری به «سامانه آموزشیار» دانشگاه آزاد

به گزارش سایت دیده‌بان ایران؛ مدیرکل توسعه شبکه علمی هوشمند دانشگاه آزاد اسلامی از حملات سایبری به «سامانه آموزشیار» این دانشگاه خبر داد.

ایمان عطارزاده با بیان این مطلب گفت: از چند روز گذشته درگیر اختلال‌های جدی شده‌ایم که در فرایند انتخاب واحد دانشجویان شکل گرفت و این اختلال همچنان ادامه دارد.

وی گفت: هیچ‌گونه هک و دسترسی غیرمجاز به داده‌ها در سامانه انتخاب واحد صورت نگرفته و نوع حمله در طبقه‌بندی‌های امنیتی با عنوان DDoS و DoS شناخته می‌شود که منجر به خارج شدن سرویس از دسترس می‌شود، کلمه DDoS مخفف عبارت Denial Of Service Attack به معنای حمله انکار سرویس است و این نوع حمله به گونه‌ای است که سرویس به حد انکار (عدم پذیرش درخواست) می‌رسد و دیگر پاسخی از سمت سرور به متقاضی ارسال نخواهد کرد.

مدیرکل توسعه شبکه علمی هوشمند دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه طی روز‌های گذشته تلاش کردیم از روش‌های مختلف بویژه از طریق سامانه آموزشیار اطلاع رسانی لازم به دانشجویان را داشته باشیم، افزود: دانشجویان می‌توانند پس از رفع این مشکل انتخاب واحد کنند.

عطارزاده گفت: از زمان اختلال پیش آمده در سامانه‌های دانشگاه آزاد با جدیت از طریق کمیته‌های فنی و تخصصی درحال برطرف کردن این اختلال بوده‌ایم و اقداماتی را هم برای برطرف شدن این مشکل در دستور کار گذاشته‌ایم.

مدیرکل توسعه شبکه علمی هوشمند دانشگاه آزاد اسلامی ادامه داد: دانشجویان می‌توانند پس از برطرف شدن این اختلالات تحت عنوان انتخاب واحد تکمیلی فرایند ثبت نام و انتخاب واحد خود را انجام دهند و اطلاعات مربوطه را صرفا از مراجع ذیصلاح و سامانه آموزشیار پیگیری کنند.

منبع: صدا و سیما

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر