کد خبر: 177158
A

هوای تهران از فردا دوباره آلوده می‌شود

مدیرکل مدیریت بحران استان تهران از انباشت آلاینده‌های جوی از نهم تا دهم بهمن‌ماه به ویژه در مرکز و نیمه جنوبی استان تهران خبر داد.

هوای تهران از فردا دوباره آلوده می‌شود

به گزارش سایت دیده‌بان ایران؛ حامد یزدی‌مهر، مدیرکل مدیریت بحران استان تهران، عصر امروز، یکشنبه هشتم بهمن‌ماه، در جمع خبرنگاران از اعلام سازمان هواشناسی مبنی بر انباشت آلاینده‌های جوی از فردا دوشنبه نهم تا روز سه‌شنبه دهم بهمن ماه به ویژه در مرکز و نیمه جنوبی استان تهران خبر داد و اظهار کرد: طبق این پیش بینی شاهد پایداری و سکون هوا، عدم وزش باد قابل ملاحظه در این مناطق خواهیم بود.

یزدی‌مهر با بیان اینکه توصیه اکید مدیریت بحران در مواقع صدور هشدار آلودگی هوا، پرهیز از ورزش در فضای باز و تردد غیر ضروری کودکان، سالمندان و افراد دارای بیماری‌های قلبی و تنفسی است، گفت: از ساکنین مناطق تحت تاثیر این آلودگی، خصوصا افراد آسیب پذیر می‌خواهیم از فعالیت بلند مدت در فضا‌های باز خودداری کنند.

وی در ادامه استفاده از وسایل نقلیه عمومی را در کاهش میزان آلودگی هوا مهم دانست و افزود: شهروندان با استفاده از ناوگان حمل و نقل عمومی می‌توانند کمک بزرگی به پاک شدن هوا داشته باشند.

مدیرکل مدیریت بحران استان تهران بر ضرورت مدیریت منابع آلاینده ثابت و متحرک نیز تاکید و عنوان کرد: خودرو‌های سنگین و گازوئیل‌سوز و بعضا فرسوده به عنوان منابع متحرک، در انتشار آلایندگی کلان‌شهر‌ها نقش زیادی دارند که باید در این راستا چاره اندیشی‌هایی صورت بگیرد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان اجتماعی شهری

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر