کد خبر: 177379
A

بازداشت مسعود ترکیبی

رییس پلیس بین الملل فراجا از دستگیری و استرداد فردی ملقب به مسعود ترکیبی به اتهام کلاهبرداری و پولشویی خبر داد.

بازداشت مسعود ترکیبی

به گزارش سایت دیده‌بان ایران؛ مجید کریمی، رییس پلیس بین الملل فراجا، از دستگیری و استرداد فردی ملقب به مسعود ترکیبی به اتهام کلاهبرداری و پولشویی خبر داد و در تشریح جزئیات این خبر گفت: درپی اعلام مراجع قضایی مبنی بر تحت تعقیب قرار دادن فردی مشهور به مسعود ترکیبی به اتهام کلاهبرداری و پولشویی و دایر کردن مراکز قمار به صورت سازمان‌یافته، با توجه به اینکه این فرد در خارج از کشور اقامت داشت، موضوع دستگیری وی در دستور کار ماموران پلیس بین‌الملل فرماندهی انتظامی جمهوری اسلامی ایران قرار گرفت.

رییس پلیس بین الملل فراجا درباره علت دستگیری او افزود: این متهم که از صاحبان یکی از سایت‌های قمار و شرط‌بندی در فضای مجازی بود با کمک هم‌دستانش و با برنامه‌ریزی قبلی و روش‌های پیچیده ارتباط‌گیری، افراد جوان را برای استفاده در شغل‌های کاذب و مدل شدن فریب داده بود.

وی با اشاره به همکاری متهم در ایجاد و مشارکت در مسیر‌های امن پولشویی افزود: این متهم یکی از سرپل‌های قاچاق انسان بوده که از هویت قربانیان خود برای نیل به اهداف کلاهبرداری و پولشویی استفاده کرده بود.

کریمی ادامه داد: پلیس بین‌الملل با استفاده از ظرفیت‌های سازمان اینترپل و هماهنگی‌های لازم با مراجع مربوطه داخلی و خارجی، علیه این فرد اعلان قرمز صادر کرد و متعاقبا متهم را در کشور محل اختفاء ردیابی، شناسایی و  نهایتا دستگیر کرد.

وی در پایان ضمن اشاره به تلاش پلیس بین‌الملل فراجا، در ردیابی، شناسایی و دستگیری این مجرم و همچنین انعکاس تحت تعقیب بودن آن به مرز‌های ورودی کشور خاطرنشان کرد: متهم توسط ماموران پلیس بین‌الملل فراجا، از طریق مرز هوایی فرودگاه امام خمینی (ره) به کشور مسترد و در اختیار مرجع قضایی قرار گرفت.

این فرد با فعالیت در فضای اینستاگرام به شهرت رسید و عمده دلیل شهرت او ترکیب مواد غذایی و موارد دیگر با یکدیگر و خوردن آن بود. دلیل شهرت وی به مسعود ترکیبی نیز انجام همین اقدامات بود.

منبع: ایسنا

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر