کد خبر: 177823
A

اختصاص ۴۰ میلیارد تومان به محیط زیست خراسان جنوبی

مدیر کل حفاظت محیط زیست خراسان جنوبی با اشاره به رهاورد دولت سیزدهم برای محیط زیست استان گفت: در سفر دوم دولت به خراسان جنوبی ۴۰ میلیارد تومان به محیط زیست استان اختصاص یافت.

اختصاص ۴۰ میلیارد تومان به محیط زیست خراسان جنوبی

 به گزارش سایت دیده‌بان ایران؛ مدیر کل حفاظت محیط زیست خراسان جنوبی، در نشست خبری اعلام کرد: خراسان جنوبی هفت منطقه حفاظت شده با تنوع گیاهی، ویژگی‌های منحصر به فردی دارد.

او افزود: ۷۰ هزار هکتار به مناطق تحت مدیریت محیط زیست در خراسان جنوبی در دولت سیزدهم افزوده شده است.

حاتمی بیان کرد: همچنین ۴۰ میلیارد تومان در سفر دوم رییس جمهوری به خراسان جنوبی به محیط زیست خراسان جنوبی برای چهار پروژه اختصاص یافت.

مدیر کل حفاظت محیط زیست خراسان جنوبی اظهار کرد: در حوزه محیط زیست انسانی بعد از دو سه سال وقفه مجوز سه تا پروژه معدنی و واحد فرآوری که مشمول ارزیابی بوده را گرفتیم.

وی گفت: ۸۱ روز با وضعیت نامطلوب هوا در سال ۱۴۰۱ داشتیم اما برای سال ۱۴۰۲ تعداد ۱۱۶ روز با وضعیت نامطلوب هوا داشتیم که مهمترین علت آن خشکسالی بوده است.

حاتمی عنوان کرد: اختصاص دو میلیارد تومان برای تجهیز ایستگاه‌های سنجش کیفیت هوا در خراسان جنوبی در طول دولت سیزدهم داشته‌ایم.

مدیر کل حفاظت محیط زیست خراسان جنوبی تصریح کرد: در سال ۱۴۰۱ میزان ۶ میلیارد و ۷۴۵ میلیون تومان در حوزه حیات وحش و محیط زیست طبیعی خراسان جنوبی جذب کردیم.

او ادامه داد: در حوزه ریزگردها در سال ۱۴۰۰ از محل اعتبارات ملی یک میلیارد و ۵۷۰ میلیون تومان، برای سال ۱۴۰۱ یک میلیارد و ۹۵۰ میلیون تومان بوده است و پیشنهاد ما برای سال جاری نیز در این حوزه ۷ میلیارد تومان است.

حاتمی گفت: یک میلیارد و ۴۰۰ میلیون در حوزه آموزش در سال جاری هزینه کردیم که برگزاری ۴۰۰ برنامه آموزش مختلف در قالب، کارگاه و وبینار، آموزش محیط زیستی نیروهای مسلح و … از جمله این برنامه‌ها بوده است.

مدیر کل حفاظت محیط زیست خراسان جنوبی افزود: مشاغل سازگار با محیط زیست را در مناطف حاشیه تالاب کجی آموزش داده ایم تا وابستگی آن به تالاب کم شود.

او گفت: در حال حاضر ۶۵ محیط بان داریم که هر سال دوره های آموزشی برای آنها می گذاریم و امسال نیز ۱۰ محیط بان جذب کرده ایم.

حاتمی با بیان اینکه اگر تعدا محیط بانان ما به ۲۰۰ محیط بان برسد نیاز استان برطرف می شود، اظهار کرد: از ابتدای دولت سیزدهم ۴۹۱ متخلف محیط زیست طبیعی را دستگیر کردیم.

مدیر کل حفاظت محیط زیست خراسان جنوبی بیان کرد: از این متخلفان ۷۲ قبضه سلاح غیرمجاز کشف شده است.

او  یادآور شد: هوشمندسازی مناطق تحت حفاطت از جمله برنامه‌های ما بوده است.

منبع: مهر

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر