کد خبر: 182383
A

قیمت‌های جای پارک در تهران در شب عید نجومی شد

سال‌هاست که تهران معضل جای پارک دارد و پایتخت‌نشینان برای تردد در این شهر شلوغ، مجبورند حتی تا یک ساعت هم دنبال جایی برای پارک‌کردن خودرو بگردند و در بعضی مواقع موفق هم نمی‌شوند.

قیمت‌های جای پارک در تهران در شب عید نجومی شد

به گزارش سایت دیده‌بان ایران؛ سال‌هاست که تهران معضل جای پارک دارد و پایتخت‌نشینان برای تردد در این شهر شلوغ، مجبورند حتی تا یک ساعت هم دنبال جایی برای پارک‌کردن خودرو بگردند و در بعضی مواقع موفق هم نمی‌شوند.

این مشکل اطراف مراکز خرید و بازار بزرگ تهران بسیار حادتر است؛ به‌ویژه این روزها که مردم برای خرید شب عید راهی بازار می‌شوند و علاوه بر ترافیک ملال‌آور، پیداکردن جای پارک خودرو قوزبالاقوز شده است.

حال فکرش را بکنید که عده‌ای از این آب گل‌آلود در حال ماهیگیری هستند و با فروش جای پارک برای خودشان کاسبی راه انداخته‌اند؛ افرادی که نه مأمور شهرداری‌اند و نه پلیس و به‌طور خودسرانه کنار خیابان کمین می‌کنند تا ‌به محض خالی‌شدن جای پارک، محل را برای خودروی دیگر رزرو کنند و زمانی که راننده‌ای دنبال جای پارک است، سر می‌رسند.

برخی از آن‌ها کارتخوان و برخی هم حتی لباس کار دارند، برخی جوان و برخی میانسال هستند و اگر گذرتان به اطراف بازار افتاده باشد، می‌بینید که بی‌هوا سر می‌رسند تا اگر پارک کرده باشید، پول جای پارک را از شما بگیرند؛ آن‌هم نه مبلغی کم، بلکه ۲۰۰ تا ۳۰۰ هزار تومان باید بدهید تا بگذارند پارک کنید یا از جای پارک خارج شوید. نرخشان هم نه مصوبه شورای شهر دارد و نه خودشان مجوزی برای کار دارند.

مسئولان هم بارها اعلام کرده‌اند که فروش جای پارک غیرقانونی و تخلف است و این افراد کاملا سودجو هستند و مردم وجهی به آن‌ها پرداخت نکنند، اما به‌خاطر ازدحام بیش از حد این روزها، مردم فقط برای اینکه به کارشان برسند، پول را بی‌چک‌وچونه می‌پردازند، چراکه در نبود جای پارک همین هم برای برخی راهگشاست.

جالب است بدانید که این افراد در برخی از مناطق تفریحی تهران هم مشاهده شده‌اند و برخلاف همیشه شمال شهر جای پارک کمی ارزان‌تر از جنوب شهر است، مثلا در دربند برای جای پارک باید ۸۰ هزار تومان به این افراد بپردازید. در میرداماد هم برخی تجربه ۱۲۰ هزار تومان برای هر جای پارک را داشته اند.

معاون حمل‌ونقل و ترافیک منطقه۱۲ تهران البته اعلام کرده که به‌زودی برنامه‌های جدیدی در ارتباط با تردد خودروها در اطراف بازار اجرایی می‌شود. حالا باید دید برنامه جدید در جهت رفع مشکلات اطراف بازار تهران چیست و مدیران شهری چه تدبیری برای این معضل چندساله اطراف بازار و رفع مشکل جای پارک دارند.

منبع: همشهری‌آنلاین

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر