کد خبر: 182577
A

سال جدید بارانی آغاز می‌شود

رییس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا گفت: با ورود سامانه بارشی جدیدی به کشور از روز دوشنبه (۲۸ اسفندماه) تا روز چهارشنبه (۱ فروردین۱۴۰۳) ایران بارانی خواهد بود.

سال جدید بارانی آغاز می‌شود

به گزارش سایت دیده‌بان ایران؛ بر اساس تحلیل آخرین نقشه‌های پیش یابی هواشناسی امروز (۲۶ اسفندماه) در جنوب غرب، برخی مناطق غرب و شمال غرب، مرکز، دامنه‌های جنوبی البرز مرکزی در قزوین، البرز و تهران، مناطقی از سواحل خزر بارش باران و وزش باد و در ارتفاعات و مناطق سردسیر برف پیش‌بینی می‌شود.

وی ادامه داد: یکشنبه (۲۷ اسفندماه) در برخی نقاط واقع در شرق و شمال شرق رگبار پراکنده و وزش باد رخ می‌دهد.

 رییس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا گفت: دوشنبه (۲۸ اسفندماه) با ورود سامانه بارشی جدیدی به غرب کشور، بارش در نوار غربی کشور، ارتفاعات و دامنه‌های جنوبی البرز غربی و مرکزی و در غرب سواحل خزر آغاز می‌شود. بارش در غرب و شمال خوزستان شدت خواهد داشت.

 وی در ادامه اظهار کرد: سه شنبه (۲۹ اسفندماه) بارش در نیمه غربی تشدید می‌شود و مناطقی از جنوب کشور را نیز فرا می‌گیرد همچنین چهارشنبه (اول فروردین‌ماه) سامانه بارشی با حرکت شرق سوی خود تمام مناطق کشور به جز جنوب و جنوب غرب را تحت تاثیر خود قرار خواهد داد.

رییس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوای سازمان هواشناسی کشور درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده گفت: آسمان تهران فردا (۲۷ اسفندماه) صاف تا قسمتی ابری، گاهی وزش باد، در شب غبار رقیق با حداقل دمای ۸ و حداکثر دمای ۱۸ درجه سانتیگراد و طی ‌دوشنبه ( ۲۸ اسفندماه) نیمه ابری و غبار صبحگاهی، به‌تدریج افزایش ابر، از بعدازظهر رگبار باران، گاهی وزش باد با حداقل دمای ۹ و حداکثر دمای ۱۹ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

ضیاییان در پایان اظهارکرد: طی فردا و پس فردا اردبیل و زنجان با کمینه ۱- درجه سانتیگراد و بندرعباس و اهواز با بیشینه دمای۳۰ و ۳۲  درجه سانتیگراد خنک‌ترین و گرمترین مرکز استان‌ها پیش‌بینی می‌شوند.

منبع: ایسنا

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر