کد خبر: 149454
A

افزایش ۲۵ درصدی «وام ازدواج»/ زیر ۲۵ ساله‌ها ۲۰۰ و سایر زوجین ۱۵۰ میلیون تومان

معاون امور جوانان وزارت ورزش و جوانان با اشاره به تصویب وام ازدواج ۲۰۰ میلیونی برای دختران زیر ۲۳ و پسران زیر ۲۵ سال و وام ازدواج ۱۵۰ میلیونی برای سایرین در کمیسیون اجتماعی مجلس، گفت: انتظار این بود مجلس وام ازدواج را بیشتر از این افزایش دهد.

افزایش ۲۵ درصدی «وام ازدواج»/ زیر ۲۵ ساله‌ها ۲۰۰ و سایر زوجین ۱۵۰ میلیون تومان

به گزارش سایت دیده بان ایران؛ وحید یامین پور، معاون امور جوانان وزارت ورزش و جوانان با اشاره به افزایش ۲۵ درصدی وام ازدواج برای سال ۱۴۰۲،  به ایسنا گفت: بنا بر اعلام نمایندگان مجلس، وام ازدواج برای سال ۱۴۰۲ افزایش ۲۵ درصدی داشته و مبلغ این وام برای دختران زیر ۲۳ سال و پسران زیر ۲۵ سال ۲۰۰ میلیون تومان و برای سایرین ۱۵۰ میلیون تومان در کمیسیون اجتماعی مجلس تصویب شده است.

یامین پور با بیان اینکه این مبلغ فعلا در کمیسیون اجتماعی تصویب شده است و برای تبدیل شدن به قانون نیاز به تصویب در کمیسیون تلفیق دارد، تصریح کرد: انتظار این بود که مجلس وام ازدواج را بیش از این افزایش دهد چراکه هرچند از نظر ریالی تا ۲۵ درصد افزایش داشته ولی با محاسبه تورم و قدرت خرید عملا این تسهیلات کمک کمتری برای زوج های جوان نسبت به سال ۱۴۰۱ دارد.

یامین پور در پایان سخنان خود تاکید کرد: امیدوارم در کمیسیون تلفیق به خصوص برای زوج و زوجه زیر ۲۵ سال این رقم افزایش یابد.

 مبلغ وام ازدواج در سال جاری(۱۴۰۱) برای دختران زیر ۲۳ سال و پسران زیر ۲۵ سال ۱۵۰ میلیون تومان و برای سایرین ۱۲۰ میلیون تومان است.

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر