کد خبر: 168647
A

پوشک بچه هم کمیاب و گران شد/ افزایش ۱۰ درصدی قیمت پوشک بچه

برخی گزارش‌ها حاکی از آن است که پوشک بچه در برخی برندها در بازار کمیاب شده و قیمت آن هم افزایش یافته است.

پوشک بچه هم کمیاب و گران شد/ افزایش ۱۰ درصدی قیمت پوشک بچه

به گزارش سایت دیده‌بان ایران؛ اخیرا خبرهایی از کمبود در بازار پوشک بچه به گوش می‌رسد. برخی گزارش‌ها حاکی از آن است که پوشک بچه در برخی برندها به ویژه برندهای خارجی در بازار کمیاب شده و قیمت آن هم افزایش یافته است. اما رصد بازار نشان می‌دهد که در شرایط کنونی کمبود خاصی در بازار پوشک بچه وجود ندارد.

درحال‌حاضر برندهای خارجی انگشت‌شماری در بازار پوشک بچه در ایران موجود است و بازار پوشک بیشتر در قبضه برندهای ایرانی است. از برندهای خارجی پوشک بچه که در داروخانه‌ها و فروشگاه‌های سطح کشور عرضه می‌شود، برند کانفی است. پوشک بچه برند کانفی در شرایط فعلی در بازار ایران موجود است و در برخی داروخانه‌ها در کنار برندهای ایرانی عرضه می‌شود. اما دیگر برندهای خارجی مانند جان به به و برند پریما پمپرز به صورت قاچاق وارد ایران می‌شوند و قیمت آنها به قیمت دلار وابسته است؛‌ با توجه به نوسانات نرخ ارز و قیمت بالای این محصولات، شاهد کاهش عرضه و به نسبت آن، کاهش تقاضا برای این برندها در کشور هستیم.

افزایش ۱۰ درصدی قیمت پوشک بچه

اما رصد قیمت‌ها نشان می‌دهد قیمت برخی برندهای پوشک‌ بچه افزایش یافته است. امسال قیمت پوشک بچه به طور میانگین حدود ۱۰ درصد افزایش قیمت داشته است اما این افزایش قیمت در برخی برندها بیشتر است. برای نمونه، قیمت قبل پوشک بچه برند مولفیکس سایز ۴ بسته ۳۴ عددی ۱۴۵ هزار بوده که امسال به ۱۵۵ هزار تومان افزایش یافت و درحال‌حاضر برخی داروخانه‌ها آن را به قیمت ۱۷۰ هزار تومان هم می‌فروشند. قیمت پوشک بچه سایز ۴ مای بیبی هم ۱۵۵ هزار تومان است اما قیمت آن در برخی داروخانه‌ها ۱۶۵ هزار تومان عنوان می‌شود. سایز ۴ بسته ۳۴ عددی پوشک بچه برند کانفی به قیمت ۲۰۰ هزار تا ۲۳۰ هزار تومان در بازار موجود است. البته توجه داشته باشید که قیمت پوشک بچه در برخی فروشگاه‌های اینترنتی بالاتر است و به نوعی شاهد گرانفروشی این سایت‌ها هستیم. برای نمونه، پوشک برند کانفی با همان مشخصات بالا در این فروشگاه‌ها تا ۲۶۱ هزار تومان هم عرضه می‌شود.

در جدول زیر، قیمت انواع پوشک بچه در سایزهای مختلف موجود در داروخانه‌ها و فروشگاه‌های اینترنتی را می‌بینید.

بعد از شیر خشک نوبت به کمبود این کالا رسید؟

منبع: همشهری

 

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر