کد خبر: 172019
A

مرغ گران شد/ از کیلویی ۸۸ هزار تا ۱۰۰ هزار تومان

معاون بازرسی و نظارت اتاق اصناف با بیان اینکه درباره کمبود عرضه و گران فروشی مرغ در کشتارگاه به وزیر جهاد کشاورزی نامه نوشتیم گفت: میانگین قیمت مرغ در تهران به ۹۵ هزار تومان و در کشور به ۸۸ هزار تومان افزایش یافته است.

مرغ گران شد/ از کیلویی ۸۸ هزار تا ۱۰۰ هزار تومان

به گزارش سایت دیده بان ایران؛ بهنام نیک منش، معاون بازرسی و نظارت اتاق اصناف ایران اظهار داشت: قیمت مرغ خیلی بالا رفته، بر همین اساس نامه به وزیر جهاد کشاورزی ارسال شده است که اقدامات لازم برای تامین و فروش با نرخ مصوب در مرغداری های رعایت شود.

وی افزود: بر اساس بررسی های انجام شده قیمت هر کیلوگرم مرغ در سطح خرده فروشی‌های تهران ۹۵ هزار تومان تا ۱۰۰ هزار تومان و قیمت متوسط در کشور ۸۸ تا ۹۲ هزار تومان است.

معاون بازرسی و نظارت اتاق اصناف ایران ادامه داد: دلیل این افزایش قیمت در خرده فروشی کمبود عرضه مرغ در بازار و بالا رفتن قیمت مرغ در کشتارگاه‌ها و مرغ  زنده در مرغداری است.

 وی با بیان اینکه سود فروش مرغ در خرده فروشی‌ها پایین‌تر از نرخ مجاز ۱۰ درصدی است، تصریح کرد: خرده فروشان در تهران نیز هر کیلوگرم مرغ را به قیمت ۹۰ تا ۹۲ هزار تومان دریافت می‌کنند و در محدوده ۹۵ تا ۱۰۰ هزار تومان به فروش می رسانند

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر