کد خبر: 173719
A

فروش تخم‌مرغ بیشتر از ۵۶ هزار تومان گران‌فروشی است

رییس هیات مدیره اتحادیه مرغداران میهن گفت: قیمت مصوب هر کیلو تخم مرغ درب مرغداری ۴۷ هزار و ۳۰۰ تومان بوده و این مبلغ در بازار برای مصرف کننده ۵۶ هزار تومان است.

فروش تخم‌مرغ بیشتر از ۵۶ هزار تومان گران‌فروشی است

به گزارش سایت دیده بان ایران؛ حمیدرضا کاشانی، رئیس هیأت مدیره اتحادیه مرغداران میهن درباره قیمت تخم مرغ گفت: قیمت مصوب هر کیلو تخم مرغ درب مرغداری ۴۷ هزار و ۳۰۰ تومان بوده و این مبلغ در بازار برای مصرف کننده ۵۶ هزار تومان است. فروش هر کیلو تخم‌مرغ بیشتر از ۵۶ هزار تومان تخلف بوده و مصداق گران‌فروشی است.

به گزارش مهر، وی افزود: شب یلدا به دلیل افزایش مصرف و پخت شیرینی بین هزار تا دو هزار تومان قیمت این محصول پروتئینی افزایش یافت، اما در ادامه به نرخ مصوب برگشته است.

رئیس هیأت مدیره اتحادیه مرغداران میهن با بیان اینکه در حال حاضر با مازاد تولید رو به رو هستیم، عنوان کرد: اتحادیه با صادرات سعی در مدیریت تولید و بازار است.

کاشانی در پایان گفت: روزانه تهران به ۴۰۰ تن تخم مرغ نیاز دارد که ۶۰ درصد این نیازمندی از طریق فروشگاه‌های زنجیره‌ای و میادین میوه و تره بار تأمین و در اختیار مصرف کننده قرار می‌گیرد؛ باقی هم به وسیله خرده فروش‌های سطح شهر عرضه می‌شود. هر عدد تخم مرغ در خرده فروشی‌ها نیز نباید بیشتر از ۴ هزار تومان به فروش برسد.

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر