کد خبر: 175532
A

نماینده مجلس: باید با واقعی کردن دستمزدها فشار اقتصادی را بر مردم کاهش داد

عضو کمیسیون انرژی مجلس گفت:کمبود درآمد دولت بهانه‌ای درستی برای عدم افزایش مناسب حقوق‌ها نیست چراکه وظیفه ایجاد منابع جدید برعهده دولت است.

نماینده مجلس: باید با واقعی کردن دستمزدها فشار اقتصادی را بر مردم کاهش داد

به گزارش سایت دیده‌بان ایران، فریدون عباسی با تاکید بر اینکه حقوق‌ها در قانون بودجه سال آینده باید متناسب با تورم در کشور افزایش پیدا کند، گفت: کشور اکنون در جنگ اقتصادی قرار دارد اما به دلیل آنکه این جنگ صدا ندارد دولت و مردم آن را جدی نگرفته‌اند، در حالی که باید در جنگ اقتصادی و تحریم موجود باید نیازهای معیشتی مردم را مدنظر قرار داد، هرچند دولت حق ندارد در این شرایط به بهانه تحریم قیمت‌ها را آزاد اعلام کند و باید وظایف خود را در کنترل قیمت‎ها به درستی انجام دهند.

نماینده مردم کازرون و کوهچنار در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه درآمد نداشتن دولت بهانه‌ای درستی برای عدم افزایش مناسب حقوق‌ها نیست چراکه وظیفه ایجاد منابع جدید برعهده دولت است، ادامه داد: باید با واقعی کردن دستمزدها فشار اقتصادی را بر مردم کاهش داد و مسکن‌هایی همچون اختصاص بنزین به سرپرست خانوار یا توزیع کالا برگ بدون افزایش دستمزدها راه به جایی نخواهد برد.

وی با بیان اینکه منابع مالی به کفایت در کشور وجود دارد اما مسئولان توان هزینه‌کرد آن را در جای مناسب خود را ندارند، افزود: تا زمانی که منابع کشور برای واردات چای هزینه شود، مشکل همچنان بر قوت خود باقی خواهد ماند و به‌یقین فقیرتر شدن مردم به معنای از دست دادن سرمایه انسانی و افزایش آسیب‌های اجتماعی است.

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی با ابراز نگرانی از تاثیر تبعیض و بی‌عدالتی‌ها در زندگی مردم، مطرح کرد: دولت باید به جای انداختن تقصیرها به گردن مجلس، پاسخگوی مشکلات اقتصادی موجود باشد اما مدام فرافکنی کرده و به‌همین دلیل هر روز مشکلات افزایش پیدا می‌کند.

منبع: خانه ملت 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر