کد خبر: 175847
A

بانک مرکزی دلارپاشی کرد، قیمت‌ها در بازار کاهش یافت

نرخ شاخص ارزی در معاملات غیررسمی بازار روز گذشته کاهشی شد. این در حالی است که در ۲ روز نخست هفته قیمت این ارز رشد قیمت‌های چشمگیری را تجربه کرده و به سقف ۶ ماه اخیر خود نزدیک شده بود.

بانک مرکزی دلارپاشی کرد، قیمت‌ها در بازار کاهش یافت

به گزارش سایت دیده‌بان ایران؛ نرخ شاخص ارزی در معاملات غیررسمی بازار روز گذشته کاهشی شد.

این در حالی است که در ۲ روز نخست هفته قیمت این ارز رشد قیمت‌های چشمگیری را تجربه کرده و به سقف ۶ ماه اخیر خود نزدیک شده بود.

به عقیده برخی از تحلیلگران بازار ارز تهران سد بازارسازی مانع رشد قیمت دلار شده است. این افراد بر این باورند که بانک مرکزی در راستای سیاست‌های تثبیت خود، در روزهای اخیر با افزایش سطح عرضه در بازار، پول ملی را تقویت کرده و مانع از رشد قیمت‌های بیشتر نرخ ارز شده است.

بررسی‌های به‌عمل آمده از فضای معاملات بازار تهران گویای آن است که از حجم خریداران و متقاضیان اسکناس آزاد کاسته شده است. در نتیجه به‌نظر می‌رسد افت دمای بازار ارز در روزهای اخیر به‌واسطه حضور بازارساز در بازار و همچنین افت تقاضا صورت گرفته است. در نهایت قیمت هر برگ اسکناس دلار در واپسین معاملات نقدی روز گذشته با حدود 500 تومان افت نسبت به نرخ روز پیشین در رقم 52 هزار و 150 تومان معامله شد. حال باید دید در بازار روزهای پیش‌رو نرخ ارز به روند کاهشی خود ادامه خواهد داد یا سطوح قیمتی حال حاضر به عنوان رنج جدید بازار پذیرفته می‌شود.

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر