کد خبر: 177097
A

قیمت یورو از مرز ۶۰ هزار تومان گذر کرد

هر اسکناس یورو در معاملات امروز بازار تهران ۶۰۶۶۶ تومان قیمت خورد.

قیمت یورو از مرز ۶۰ هزار تومان گذر کرد

به گزارش سایت دیده‌بان ایران؛ در معاملات امروز (هشتم بهمن‌ماه) بازار تهران، هر اسکناس یورو ۶۰۶۶۶ تومان قیمت خورد و بر این اساس قیمت هر یورو نسبت به معاملات روز گذشته ۱۱۵۸ تومان افزایش قیمت را تجربه کرد.

روز گذشته یورو در بازار آزاد تهران ۵۹۵۰۸ قیمت خورده بود. همچنین صرافی ملی امروز قیمت هر یورو را ۴۶۵۶۰ تومان برای خرید و ۴۷۰۳۰ تومان برای فروش اعلام کرد. مرکز مبادله قیمت یورو را برای امروز ۴۶۹۹۱ تعیین کردند.

قیمت یورو در بازار آزاد بهمن ماه
تاریخ شنبه یکشنبه دوشنبه سه شنبه چهارشنبه پنجشنبه جمعه
هفته اول بهمن  - ۵۸۷۸۸ ۵۸۹۰۷ ۵۹۵۰۸ ۶۰۶۶۶    

قیمت یورو امروز در بازار آزاد

قیمت یورو امروز با اندکی افزایش همراه بود. به این ترتیب هر برگ از اسکناس یورو در بازار تهران امروز ۶۰ هزار و ۶۶۶ تومان قیمت خورد. بر این اساس قیمت یورو امروز در بازار آزاد تهران حدود ۱۱۵۸ تومان نسبت به قیمت یورو در روز گذشته افزایش یافت. روز گذشته یورو با اندکی نوسان، در بازار آزاد تهران ۵۹۵۰۸ قیمت خورده بود.

قیمت یورو امروز در صرافی‌ ملی

همچنین قیمت هر برگ اسکناس یورو در مرکز مبادله با کاهش نسبت به روز کاری گذشته به ۴۶ هزار و ۹۹۱ تومان و نرخ حواله یورو نیز به ۴۳ هزار و ۲۷۰ تومان رسیده است. قیمت یورو در روز گذشته قیمت یورو  ۴۷ هزار و ۳۰ تومان و نرخ حواله یورو نیز به ۴۳ هزار و ۳۲۱ تومان اعلام شده است.

در صرافی ملی نیز قیمت یورو امروز ۴۶  هزار و ۵۶۰ برای خرید و ۴۶ هزار و ۹۹۱ تومان برای فروش قیمت خورد که نسبت به قیمت روز گذشته کاهش داشته است. روز گذشته قیمت یورو در صرافی ملی ۴۶ هزار و ۵۶۰ برای خرید و ۴۷ هزار و ۳۰ تومان برای فروش تعیین شده بود.

اهمیت قیمت یورو در ایران

یورو ارز رسمی اغلب کشورهای عضو اتحادیه اروپا است. این ارز توسط ۱۹ عضو از ۲۷ عضو آن استفاده می‌شود.آلمان، فرانسه، اتریش، فنلاند،ایرلند ایتالیا و لوکزامبورگ بخشی از کشورهایی هستند که از ارز یورو استفاده می‌کنند. البته ۹ کشور دیگر نیز وجود دارند که با اینکه عضو اتحادیه اروپا نیستند اما از یورو برای مبادلات خود می‌کنند.  با توجه به اینکه یورو پس از دلار پرکاربردترین ارز استفاده شده در جهان است نوسانات آن برای فعالان بازار بسیار بااهمیت است و بسیاری روزانه قیمت یورو را رصد می‌کنند. در ایران نیز قیمت یورو بر بازارهای خاص و همچنین برخی فعالیت‌های بازرگانی اثرگذار است. به همین دلیل قیمت بررسی قیمت روز یورو در ایران از اهمیت بالایی برخوردار است.

منبع: اقتصاد آنلاین
کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر