کد خبر: 177351
A

شرکت‌های چینی بیشترین خریداران نفت عراق در ماه دسامبر

شرکت بازاریابی و فروش نفت عراق (سومو) اعلام کرد که شرکت‌های نفتی چینی بیشترین خریداران نفت عراق در ماه دسامبر گذشته بوده اند

شرکت‌های چینی بیشترین خریداران نفت عراق در ماه دسامبر

به گزارش سایت دیده بان ایران؛ شرکت بازاریابی و فروش نفت عراق (سومو) اعلام کرد که شرکت‌های نفتی چینی بیشترین خریداران نفت عراق در ماه دسامبر گذشته بوده اند

به گزارش «شفق نیوز» داده‌های اعلام شده توسط شرکت مذکور حاکی از آن است که شرکت‌های چینی در میان دیگر شرکت‌های جهان، بیش‌ترین خرید نفت عراق در ماه دسامبر را به خود اختصاص دادند که شمار این شرکت‌ها به ۱۲ شرکت می‌رسد.

سومو افزود که پس از چین، هند با ۷ شرکت، کره جنوبی با ۴ شرکت، ترکیه با ۳ شرکت، در جایگاه‌های دوم تا چهارم بیش‌ترین خریداران نفت عراق در ماه دسامبر را به خود اختصاص دادند.

شرکت‌های امریکایی، ژاپنی، اماراتی، یونانی، اسپانیایی، اردنی، کویتی، روسی، مالزیایی، آذربایجانی، فرانسوی و شرکت مشترک هلندی و بریتانیایی از دیگر شرکت‌های خریدار نفت عراق در ماه دسامبر به شمار می‌آیند.

سومو اظهار داشت که شرکت نفت الواحه چین، نایارا هند، اکسون موبیل امریکا، شل هلند و بریتانیا و شرکت انی ایتالیا از بارزترین شرکت‌هایی به شمار می‌آیند که در ماه دسامبر نفت عراق را خریداری کردند.

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر