کد خبر: 177838
A

عراق، واردات شیرینی و شکلات از ایران را ممنوع کرد

عراق در حالی که یکی از بازار‌های مهم و اثرگذار در صادرات ایران محسوب می‌شود، واردات شیرین و شکلات از ایران را ممنوع کرد. نایب‌رئیس کمیسیون تسهیل و توسعه تجارت اتاق تهران توضیح داد به نظرمی‌رسد در لغو این قرارداد‌های خرید مباحث سیاسی چندان اثرگذار نباشد و عراقی‌ها با هدف حمایت از تولید ملی این مصوبه را وضع کرده باشند؛ اما نبود تولید شیرینی و شکلات در این کشور، این امید را زنده نگه داشته است که صادرات این محصولات به عراق به زودی از سر گرفته شود.

عراق، واردات شیرینی و شکلات از ایران را ممنوع کرد

به گزارش سایت دیده‌بان ایران؛ عراق در حالی که یکی از بازار‌های مهم و اثرگذار در صادرات ایران محسوب می‌شود، واردات شیرین و شکلات از ایران را ممنوع کرد.

 رئیس کمیسیون تسهیل و توسعه تجارت اتاق تهران در جلسه این کمیسیون با اعلام این خبر عنوان کرد که در هفته‌ای که گذشت، صادرات به عراق با مشکلاتی مواجه شد و این در حالی است که عراق یکی از بازار‌های مهم و اثرگذار در صادرات ایران محسوب می‌شود، اما متاسفانه بنا به دلایلی بازرگانان عراقی خرید‌های خود را متوقف کرده‌اند و صادرات محصولاتی مانند کروسان، کیک کاکائویی و ژله به این کشور در حال حاضر متوقف شده است.

اما در خصوص دلیل این اقدام عراق محمدرضا غفراللهی، نایب‌رئیس این کمیسیون توضیح داد به نظرمی‌رسد در لغو این قرارداد‌های خرید مباحث سیاسی چندان اثرگذار نباشد و عراقی‌ها با هدف حمایت از تولید ملی این مصوبه را وضع کرده باشند؛ اما نبود تولید شیرینی و شکلات در این کشور، این امید را زنده نگه داشته است که صادرات این محصولات به عراق به زودی از سر گرفته شود.

با توجه به این اقدام عراق می‌توان گفت این کشور مانع جدیدی برای صادرات محصولات ایرانی وضع کرده و موجب شده تا صادرکنندگان با چالش‌های جدیدی روبرو شوند.

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر