کد خبر: 148565
A

مقام اوکراینی: اطلاعی از علت انفجار در تاسیسات ایران نداریم

بعد از انتشار موضع مشاور دفتر ریاست‌‌جمهوری اوکراین در رابطه با انفجار اخیر در اصفهان، سخنگوی وزارت خارجه اوکراین گفت درباره دلایل حادثه در یکی از تاسیسات وزارت دفاع ایران اطلاعی ندارد.

مقام اوکراینی: اطلاعی از علت انفجار در تاسیسات ایران نداریم

به گزارش سایت دیده‌بان ایران؛ «اولگ نیکولنکو» سخنگوی وزارت خارجه اوکراین دوشنبه (۳۰ ژانویه، ۱۰ بهمن) گفت وزارت خارجه اوکراین درباره دلایل انفجار در یکی از تاسیسات وزارت دفاع ایران در اصفهان اطلاعی ندارد.

این اظهارنظر پس از آن بیان شد که میخائیل پودولیاک مشاور دفتر ریاست‌جمهوری اوکراین بعد از حمله تروریستی در اصفهان در توییتی ضمن اتهام‌زنی دوباره به ایران درباره مشارکت در جنگ اوکراین، به طور غیرمستقیم به مشارکت کی‌یف در حمله شنبه شب در اصفهان اشاره کرد و نوشت «شب انفجاری در ایران ... اوکراین به شما هشدار داد».

در پی انتشار این موضع، وزارت خارجه ایران کاردار اوکراین را برای ارائه توضیحات احضار کرد.

ناصر کنعانی سخنگوی وزارت امور خارجه هم دوشنبه دهم بهمن با محکوم کردن موضع خصمانه و تحریک‌آمیز مشاور دفتر ریاست‌جمهوری اوکراین، اظهارات وی در خصوص اقدام مخرب اخیر علیه یک مرکز نظامی در اصفهان را مشکوک توصیف کرد. وی خواستار توضیح رسمی و شفاف دولت اوکراین در این رابطه شد.

سخنگوی وزارت امور خارجه افزود: جمهوری اسلامی ایران، ضمن توجه به اصول پذیرفته شده حقوق بین‌الملل، همواره بر تحقق امنیت ملی و حفاظت از منافع و مصالح خود تأکید کرده و در این مسیر با هیچ طرفی مماشات نخواهد کرد.

کنعانی تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران حقوق مشروع و قانونی خود را برای اقدام متقابل نسبت به طرف‌هایی که در اقدامات خلاف حقوق بین‌الملل مشارکت داشته‌اند، محفوظ می‌دارد.

منبع: فارس 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر