کد خبر: 150676
A

نماینده آمریکا در سازمان ملل: نگران پیشرفت غنی سازی در ایران است

لیندا توماس گرینفیلد نماینده آمریکا در سازمان ملل متحد با اشاره به برخی گزارش‌های ادعایی در خصوص غنی‌سازی ۸۴ درصدی اورانیوم در ایران، گفت که واشنگتن به شدت نگران پیشرفت برنامه غنی‌سازی اورانیوم در ایران است.

نماینده آمریکا در سازمان ملل: نگران پیشرفت غنی سازی در ایران است

 به گزارش سایت دیده بان ایران؛ «لیندا توماس گرینفیلد» نماینده آمریکا در سازمان ملل متحد با اشاره به برخی گزارش‌های ادعایی در خصوص غنی‌سازی ۸۴ درصدی اورانیوم در ایران، گفت که واشنگتن به شدت نگران پیشرفت برنامه غنی‌سازی اورانیوم در ایران است.

وی که در مجلس نمایندگان حاضر شده بود، گفت: «این موضوع خیلی، خیلی نگران‌کننده است و من می‌دانم که درحال بررسی چگونگی نشان دادن واکنش به آن هستیم».

گرینفیلد در پاسخ به پرسش «هال راجرز» نماینده جمهوری‌خواه ایالت کنتاکی که مدعی شده بود «با توجه به سنگ‌اندازی‌های قبلی ایران در فعالیت بازرسان سازمان ملل و آژانس بین المللی انرژی اتمی، چگونه می‌توانیم مطمئن باشیم که ایران عمدا درحال تشدید فعالیت‌های غنی سازی برای استفاده در ساخت بمب اتمی نیست؟ حالا دیگر وقت گفت‌وگو نیست. وقت عمل است»، گفت که دولت آمریکا آماده واکنش است ولی نمی‌خواهم درباره زمان یا نحوه انجام این واکنش پیش‌بینی انجام دهم.

وی در ادامه ادعاهای خود گفت که یک بار دیگر تاکید می‌کنم که رئیس‌جمهور روشن کرده ما به نظاره نخواهیم ایستاد تا اجازه دهیم ایران به توانایی هسته‌ای دست پیدا کند.

 

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر