کد خبر: 150728
A

نماینده جمهوری خواه کنگره آمریکا: قادر به حمله به تاسیسات هسته ای ایران هستیم

«مایکل مک کال» نماینده جمهوری‌خواه کنگره ایالات متحده از دولت جو بایدن درخواست کرد تا به طور مستحکم با رژیم اسرائیل علیه جمهوری اسلامی ایران ائتلاف نظامی تشکیل دهد.

نماینده جمهوری خواه کنگره آمریکا: قادر به حمله به تاسیسات هسته ای ایران هستیم

به گزارش سایت دیده بان ایران؛ «مایکل مک کال» نماینده جمهوری‌خواه کنگره روز گذشته (چهارشنبه) در گفت‌وگو با شبکه «نیوزمکس» آمریکا از دولت «جو بایدن» رئیس‌جمهور ایالات متحده آمریکا درخواست کرد که در کنار اسرائیل و در مقابل جمهوری اسلامی ایران بایستد.

وی تصریح کرد که ایالات متحده به یک رهبر «برجسته» نیاز دارد که در کنار تل‌آویو و در برابر ایران بایستد.

این نماینده جمهوری‌خواه کنگره در این گفت‌وگو به گزارش اخیر آژانس بین‌المللی انرژی اتمی که مدعی شده بود میزان ذخائر اورانیوم‌غنی‌شده ایران ۱۸ برابر سقف مشخص‌شده در توافق هسته‌ای برجام است، واکنش نشان داد.

وی در این خصوص گفت: «ایران به غنی‌سازی 85 درصد نزدیک می‌شود....(درصد غنای) 90، سطح تسلیحات است. آن‌ها در حال حاضر بسیار بسیار نزدیک شده‌اند و بنابراین این بسیار خطرناک است. فکر می‌کنم که به یک فرمانده کل قوا (رئیس‌جمهور) برجسته نیاز داریم که بگوید سیاست ایالات متحده این است که ایران هسته‌ای قابل قبول نیست و ما باید کنار اسرائیل بایستیم».

این نماینده جمهوری‌خواه  همچنین در ادامه گفت که طرح‌های نظامی برای مهار جمهوری اسلامی ایران را مشاهده کرده است و این‌که ایالات متحده باید به ایران بفهماند که «ما علیه برنامه هسته‌ای آن‌ها اقدام نظامی انجام می‌دهیم و من طرح‌های انجام این کار را مشاهده کرده‌ام و ما قادر به این کار هستیم».

وی با تأکید بر لزوم همکاری واشنگتن و تل‌آویو برای اقدام نظامی علیه ایران ادامه داد: «اسرائیل به تنهایی نمی‌تواند این کار را انجام دهد اما ما باید متحدان خود را در این زمینه همراه خود داشته باشیم و پیام بازدارندگی بسیار محکمی ابلاغ کنیم؛ کاری که اخیراً انجام نداده‌ایم».

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر