کد خبر: 162156
A

غرق شدن یک قایق حامل پناهجویان به اروپا

واژگون شدن قایق حامل پناهجویان به اروپا در «کیپ‌ورد» در سواحل غرب آفریقا؛ تلفات زیادی برجا گذاشت.

غرق شدن یک قایق حامل پناهجویان به اروپا

به گزارش سایت دیده بان ایران؛ اجساد چند مهاجر در پی غرق شدن قایق آن‌ها در «کیپ‌ورد» کشف شده است.

«تی‌آرتی»، گزارش داد تاکنون حدود ۴۰ نفر پناهجویان نجات یافته اند اما شمار زیادی جان باختند مقامات کیپ‌ورد هشدار داده‌اند که احتمالا ده‌ها نفر دیگر نیز جان خود را در پی این واژگونی قایق از دست داده‌‎اند.

رسانه‌های کیپ‌ورد گزارش دادند این قایق حدود یک ماه پیش سنگال را ترک کرد، در حالی که پلیس می‌گوید حدود ۱۰۰ نفر از سواحل غرب آفریقا به سمت اروپا به راه افتاده‌اند.

وزارت خارجه سنگال اعلام کرد ۳۸ نفر از جمله یک شهروند گینه از قایق پناهجویان در سواحل کیپ‌ورد نجات یافته‌اند.

این قایق در بیش از ۳۲۰ کیلومتری کیپ‌ورد از سوی یک قایق ماهیگیری اسپانیایی مشاهده شد که به مقامات این منطقه اطلاع داد. حدود ۴۰ بازمانده و چندین جسد در این قایق پیدا شد، اما منابع در مورد تعداد دقیق تلفات آمار متفاوتی ارائه کرده‌اند؛ گارد ساحلی کیپ‌ورد تعداد کل سرنشینان این قایق را ۴۸ نفر اعلام کرد.

کیپ‌ورد در حدود ۶۰۰ کیلومتری سواحل غرب آفریقا در مسیر مهاجرت دریایی به جزایر قناری اسپانیا قرار دارد؛ دروازه‌ای برای پناهجویان به اتحادیه اروپا. هر ساله هزاران پناهجو جان خود را به خطر می‌اندازند تا از این گذرگاه خطرناک عبور کنند و بسیاری از آن‌ها در مسیر جان خود را از دست می‌دهند. با این وجود مقامات اتحادیه اروپا تمایلی برای جلوگیری از افزایش مرگ و میر پناهجویان ندارند و توجه آن‌ها به متوقف کردن ورود پناهجویان به اروپا متمرکز است.

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر