کد خبر: 163242
A

هواپیمای غول‌پیکر روسیه که در حمله اوکراین منهدم شد/ عکس

ایلوشین ایل-۷۶ پرنده مشهور و استثنایی از قربانیان حمله پهپادی اخیر اوکراین به فرودگاهی در منطقه پسکوف روسیه بوده است که اکنون با انتشار تصاویر ماهواره‌ای خبر انهدام دو فروند از این دارایی ارزشمند ارتش روسیه تایید شده است.

هواپیمای غول‌پیکر روسیه که در حمله اوکراین منهدم شد/ عکس

به گزارش سایت دیده بان ایران؛ ایلوشین ایل-۷۶ پرنده مشهور و استثنایی از قربانیان حمله پهپادی اخیر اوکراین به فرودگاهی در منطقه پسکوف روسیه بوده است که اکنون با انتشار تصاویر ماهواره‌ای خبر انهدام دو فروند از این دارایی ارزشمند ارتش روسیه تایید شده است.

بر اساس اخبار منتشر شده دو فروند دیگر ایل-۷۶ هم در این حمله آسیب‌ دیده‌اند که هنوز اطلاعاتی از میزان آسیب‌ وارد شده به‌ آن‌ها در دسترس نیست.

5907585

جت مشهور چهار موتوره ترابری ایلوشین ایل-۷۶ بسته به مدلش برای اهداف گوناگونی چون هشدار پیش‌هنگام هوابرد (آواکس)، سوخت‌رسانی و حتی آتش‌نشانی هوایی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

ناتو این هواپیما قدرتمند را کاندید نامگذاری کرده است. هواپیمایی که با چهار موتور توربوفن سولویف دی‌-۳۰ در برخی مدل‌ها توانایی حمل ۶۰ تن بار را هم دارد.

ایل-۷۶ با طولی حدود ۴۶ متر، پهنای بال ۵۰ متر و ارتفاع حدودا ۱۴ متر به حداکثر سرعت ۹۰۰ کیلومتر بر ساعت می‌رسد با برد عملیاتی حدود ۴ هزار و ۴۰۰ کیلومتر توانایی پرواز و فرود در فاصله کوتاه و زمین‌های ناهموار در هر گونه شرایط نامساعد جوی دارد.

بر اساس اطلاعات منتشر شده باندی به طول ۴۵۰ متر برای فرود این غول یکصد تنی کافی است.

در انتهای بدنه این هواپیما یک توپ اتوماتیک دو لول ۲۳ میلی‌متری از نوع گریازیف شیپونوف گش-۲۳ نصب شده است.

5907590

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر