کد خبر: 163407
A

کی‌یف: پدافند هوایی اوکراین ۲۲ پهپاد شاهد ایرانی را سرنگون کرد

بنابر اعلام کی‌یف، در حمله پهپادی سه ساعت و نیمه روسیه در بامداد یکشنبه ۳ سپتامبر به زیرساخت‌های بندر دانوب در بخش جنوبی منطقه اودسا، دست‌کم دو نفر زخمی شدند. نیروی هوایی ارتش اوکراین در کانال تلگرام خود اعلام کرد که پدافند هوایی این کشور موفق شده است ۲۲ فروند از ۲۵ پهپاد ایرانی شاهد را که روسیه در این حمله به کار گرفته بود، سرنگون کند

کی‌یف: پدافند هوایی اوکراین ۲۲ پهپاد شاهد ایرانی را سرنگون کرد

به گزارش سایت دیده بان ایران؛ یورونیوز نوشت: بنابر اعلام کی‌یف، در حمله پهپادی سه ساعت و نیمه روسیه در بامداد یکشنبه ۳ سپتامبر به زیرساخت‌های بندر دانوب در بخش جنوبی منطقه اودسا، دست‌کم دو نفر زخمی شدند.

نیروی هوایی ارتش اوکراین در کانال تلگرام خود اعلام کرد که پدافند هوایی این کشور موفق شده است ۲۲ فروند از ۲۵ پهپاد ایرانی شاهد را که روسیه در این حمله به کار گرفته بود، سرنگون کند.

فرماندهی ارتش در جنوب اوکراین از زخمی شدن دست‌کم دو غیر نظامی در جریان حمله پهپادی روسیه به آنچه «زیرساخت‌های غیرنظامی دانوب» خواند، خبر داد. 

از زمانی خروج روسیه از توافق «صادرات غلات اوکراین» و در پی آن بسته شدن کریدور بشردوستانه دریای سیاه، دانوب به مسیر اصلی صادرات غلات اوکراین بدل شده است. 

پهپاد‌های روسیه تا کنون بارها تاسیسات بندر دانوب را هدف قرار داده‌اند. 

هیچ جزئیاتی در مورد این‌که کدام تاسیسات بندری مورد اصابت پهپاد‌ها قرار گرفته، اعلام نشده است. با این‌حال برخی رسانه‌های اوکراینی از انفجارهایی در بندر رنی، یکی از دو بندر اصلی رود دانوب خبر دادند.

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر