کد خبر: 164065
A

وزارت خارجه آمریکا صدور معافیت‌ها برای انتقال وجوه ایران را تایید کرد

سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا در پاسخ به سوالی درباره معافیت های صادر شده از سوی وزیر خارجه آمریکا در ارتباط با ایران گفت: معافیت هایی که وزیر امور خارجه در روز جمعه امضا کرد برای امکان پذیر کردن انتقال پول ایران از حساب های بانکی کره جنوبی به حساب های اروپایی و سپس به حساب های بانکی در قطر است.

وزارت خارجه آمریکا صدور معافیت‌ها برای انتقال وجوه ایران را تایید کرد

به گزارش سایت دیده بان ایران؛ سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا  در پاسخ به سوالی درباره معافیت های صادر شده از سوی وزیر خارجه آمریکا در ارتباط با ایران گفت: معافیت هایی که وزیر امور خارجه در روز جمعه امضا کرد برای امکان پذیر کردن انتقال پول ایران از حساب های بانکی کره جنوبی به حساب های اروپایی و سپس به حساب های بانکی در قطر است.

میلر گفت: این وجوه برای اهداف بشردوستانه استفاده خواهد شد و وزارت خزانه داری به صورت دقیق بر آنها نظارت خواهد کرد. این اقدام در نهایت با هدف آزادی پنج آمریکایی و بازگشت آنها به خانه (آمریکا) انجام شده است.

وی توضیح داد: دولت پیشین آمریکا چنین تمهیداتی ایجاد کرد تا کشورها بتوانند نفت ایران را خریداری کنند اما وجوه حاصل از این خرید در حساب های محلی ذخیره می شود. در دولت پیشین، حکومت ایران توانست از پول های خود در حساب های بانکی در کشورهایی چون هند و برزیل بدون هیچ محدودیتی استفاده کند. اما در دولت جاری آمریکا، ما برای این حساب ها محدودیت ایجاد کرد

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر