کد خبر: 169516
A

موافقت اسرائیل با تعطیلی «المیادین» در اراضی اشغالی

کابینه اسرائیل با تعطیلی دفتر شبکه رسانه‌ای المیادین لبنان در اراضی اشغالی همزمان ا تدام تلاش‌های این شبکه برای رساندن صدای مظلوم مردم غزه به گوش جهانیان موافقت کرد.

موافقت اسرائیل با تعطیلی «المیادین» در اراضی اشغالی

به گزارش سایت دیده‌بان ایران؛ به نقل از المیادین، کابینه اسرائیل تعطیلی فعالیت شبکه رسانه‌ای المیادین را در اراضی اشغالی تصویب کرد.

بر اساس این گزارش، «یوآف گالانت» وزیر جنگ و «شلومو کرعی» وزیر ارتباطات اسرائیل بیانیه مشترکی درباره شبکه رسانه‌ای المیادین صادر کردند.

در این بیانیه آمده است: کابینه سیاسی و امنیتی بر اساس آئین نامه اضطراری مصوب دولت با اتخاذ تدابیری علیه شبکه رسانه‌ای المیادین موافقت کرد.

بیانیه مذکور تأکید کرد: بر اساس مقررات اضطراری، وزیر ارتباطات حق دارد که دستور تعطیلی دفاتر رسانه‌ای، مصادره تجهیزات پخش و ممنوعیت استفاده از زیرساخت‌های ارتباطی را برای جلوگیری از آسیب به «امنیت اسرائیل» صادر کند.

در این بیانیه ادعا شده است که این دستورالعمل‌ها و رویه‌ها علیه المیادین در سال ۲۰۱۸ مقرر شده بود.

یوآف گالانت، وزیر جنگ اسرائیل هم در این خصوص گفت: اجازه نمی‌دهیم تبلیغات خطرناک از تلویزیون المیادین پخش شود.

اسرائیل این روزها بیش از گذشته تلاش می‌کند آزادی بیان و گردش آزاد اطلاعات در اراضی اشغالی را محدود کرده و شبکه‌هایی که در راستای تبلیغات مسموم رسانه‌ای این رژیم حرکت نکرده و برای توجیه کشتار فلسطینی‌ها تلاش نمی‌کنند، تعطیل کند.

منبع: مهر

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر