کد خبر: 170309
A

حماس: به توافق آتش‌بس پایبندیم/ علی رغم توقف درگیری‌ها، دستان ما بر روی ماشه است

حماس بامداد امروز چهارشنبه از دست‌یابی به توافق آتش بس با رژیم اسرائیل خبر داد و گفت که طی این مدت درگیری‌ها و همچنین همه حملات ارتش اسرائیل متوقف خواهد شد.

حماس: به توافق آتش‌بس پایبندیم/ علی رغم توقف درگیری‌ها، دستان ما بر روی ماشه است

به گزارش سایت دیده بان ایران؛ حماس بامداد امروز چهارشنبه از دست‌یابی به توافق آتش بس با رژیم اسرائیل خبر داد و گفت که طی این مدت درگیری‌ها و همچنین همه حملات ارتش اسرائیل متوقف خواهد شد.

 

دقایقی پیش از اعلام این توافق، سازمان رادیو و تلویزیون اسرائیل گزارش داد که کابینه این رژیم با توافق تبادل اسرا موافقت کرده است.

خبرگزاری رویترز به نقل از دفتر نخست وزیری رژیم اسرائیل گزارش داد که کابینه وزیران بنیامین نتانیاهو با توافق تبادل اسرا موافق کرده‌اند و طی چهار روز آینده قرار است 50 اسیر که عمدتا زنان و کودکان هستند، آزاد شوند.

به گفته منابع صهیونیست، همه وزیران کابینه نتانیاهو به جز سه وزیر وابسته به حزب صهیونیسم دینی با این توافق تبادل اسرا موافق کرده‌اند.

جزئیات کامل آتش‌بس از زبان حماس

شبکه الجزیره قطر به نقل از جنبش حماس  جزئیات و مفاد این آتش بس را به شرح زیر منتشر کرد:

بعد از مذاکرات سخت و پیچیده برای روزهای طولانی، ما اعلام می‌کنیم که به توافق آتش بس انسانی چهار روزه دست یافتیم که با تلاش‌های گسترده قطر و مصر به سرانجام رسید.

به موجب این توافق، صدها کامیون ویژه حمل کمک و سوخت به همه مناطق غزه بدون استثناء در شمال و جنوب وارد خواهد شد و طی آن 50 تن از بازداشتی‌های رژیم اشغالگر که زنان و کودکان هستند، در مقابل آزادی 150 زن و کودک فلسطینی آزاد خواهند شد.

همچنین همه تحرکات هواپیماهای اشغالگران درجنوب به مدت چهار روز متوقف خواهد شد. بر اساس این توافق اشغالگران متعهد می‌شوند که به هیچ کسی در همه مناطق نوار غزه متعرض نشوند و تردد آزاد انسان‌ها از شمال به جنوب از طریق خیابان صلاح الدین تضمین شود.

بندهای توافق آتش‌بس و تبادل اسرا بر اساس دورنمای مقاومت و مطالبات مشخص آن که هدف از آن‌ها خدمت به مردم و تقویت مقاومت ملت فلسطین در برابر اشغالگران است، نوشته شده است.

علی رغم این آتش‌بس، ما تأکید داریم که دستمان روی ماشه سلاح است و گردان‌های عزالدین القسام در کمین متجاوز نشسته‌اند تا از ملت فلسطین و آرمان آن در برابر متجاوزان دفاع کنند.

منبع: تسنیم

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر