کد خبر: 173184
A

بازدید وزیر دفاع آمریکا از ناو هواپیمابر «جرالد آر. فورد» در دریای مدیترانه

لوید آستین، وزیر دفاع ایالات متحده دیروز به عرشه ناو هواپیمابر «یواس‌اس جرالد آر. فورد» رفت تا با ملوانانی دیدار کند که دستور دارند در دریای مدیترانه باقی بمانند تا از گسترش جنگ اسرائیل و حماس به دیگر مناطق جلوگیری کنند.

بازدید وزیر دفاع آمریکا از ناو هواپیمابر «جرالد آر. فورد» در دریای مدیترانه

به گزارش سایت دیده بان ایران؛ لوید آستین، وزیر دفاع ایالات متحده روز چهارشنبه به عرشه ناو هواپیمابر «یواس‌اس جرالد آر. فورد» رفت تا با ملوانانی دیدار کند که دستور دارند در دریای مدیترانه باقی بمانند تا از گسترش جنگ اسرائیل و حماس به دیگر مناطق جلوگیری کنند.

لوید آستین پیش از حضور در عرشۀ این ناو، در اسرائیل بود. او با این هدف به تل‌آویو سفر کرده بود تا مقامات این کشور را برای محدودکردن مناطق زیر بمباران در غزه تحت فشار بگذارد و انتقال سریع‌تر کمکهای انسان‌دوستانه به غیرنظامیان فلسطینی را ممکن کند.

ایالات متحده همچنین از این موضوع نگران است که اسرائیل عملیات مشابهی را علیه لبنان در امتداد مرزهای دو کشور، با هدف بیرون راندن شبه‌نظامیان حزب‌الله از مناطق مرزی آغاز کند؛ عملیاتی که باعث گسترده‌تر شدن جنگ کنونی در خاورمیانه می‌شود.

لوید آستین در جریان کنفرانس خبری روز دوشنبه در تل‌آویو، در این باره که در صورت گسترش جنگ اسرائیل به سمت مرزهای شمالی، آیا نیروهای آمریکایی همچنان می‌توانند برای دفاع از اسرائیل وارد عمل شوند یا خیر، چیزی نگفت.

این ناو هواپیمابر با بیش از ۴ هزار ملوان و کشتی‌های جنگی همراه آن، یک روز پس از حملات ۷ اکتبر حماس به اسرائیل، به دستور آستین در مدیترانه شرقی در نزدیکی اسرائیل حاضر شده بود و قرار بود در اوایل نوامبر نیز خدمه آن به خانه بازگردند.

اما آستین در جریان حضور در عرشه این ناو، از ملوانان و خانواده‌هایشان برای اینکه تعطیلات خود را به دلیل این مأموریت رها کردند، تشکر کرد و گفت: «گاهی اوقات بزرگترین هدف ما این است که از وقوع چیزهای بد جلوگیری کنیم. در زمانی که تنش بزرگی در منطقه وجود دارد، همه شما محور جلوگیری از وقوع یک درگیری منطقه‌ای گسترده‌تر بوده‌اید.»

هواپیماهای جنگنده و هواپیماهای تجسسی ناو هواپیمابر «فورد» از زمان خروج از پایگاه خود نورفولک آمریکا در اوایل ماه مه، بیش از ۸۰۰۰ ماموریت انجام داده‌اند.

منبع: یورونیوز

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر